ÖDEV İÇİN KOLAY VURMALI ÇALGI YAPILIŞI

odev-icin-vurmali-calgi-yapilisi-1

1. Sınıfa,2. sınıfa ve 5. sınıfa giden üç küçük çocuk, öğrenci Annesi olarak neredeyse her yıl bir tanesi için öğretmenlerin ödev olarak evde müzik aleti yapım ödevi bizim için geleneksel hale geldi.Öğretmenlerimizin çocuklarımızın yaratıcılık ve becerilerini artırmaları adına verdikleri bu etkinlikleri malesef sırf çocuk iyi not alsın diye tamamını yapan Anne ve Babalar var.Lütfen bu tarz etkinlikleri çocuğunuz tek başına yapamıyorsa sadece yardımcı olun bırakın bu yaratıcılık ve beceri artıran faliyet sizin değil çocuğunuzun becerilerini artırsın.Bazı aileler bırakın çocuklarına yardım ettirmeyi sunduğu fikirlere dahi önem vermiyor ve “Olurmu öyle sen bilmiyon bırak ben en güzelini yaparım hoca 5 100 verir sana” diye tüm etkinliğe tek başına hakim oluyorlar. Unutmayınki Öğretmenler bizlerin beceri ve kabileyetlerini değil çocuklarımızın beceri ve yaratıcılıklarını görmek istiyorlar. Evet çocukların işlerini kolaylaştıralım bizlerde bir ucundan tutarak bakalım Vurmalı çalgı aleti nasıl yapılır.

odev-icin-vurmali-calgi-yapilisi

odev-icin-vurmali-calgi-yapilisi-1
odev-icin-vurmali-calgi-yapilisi-1

Davul,darbuka yada vurmalı çalgınızı müzik aletinizi hangi boyda yapmak istiyorsanız o boylarda konserve yada salça teneke kutusuna ihtiyacınız olacak.Öncelikle teneke kutuyu kamufle etmek ve güzel görünmesi için tek yüzeyi yapışkanlı desenli kağıt yada kumaş parçasını teneke kutunun çevresini sararak yapıştırınız.Deri yada benzeri kumaşlardan teneke kutunun altını ve üstünü resimdeki gibi kaplayacak ve yanlardan ayakkabı bağı yada fitil tarzı bir iple birleştiriniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on ÖDEV İÇİN KOLAY VURMALI ÇALGI YAPILIŞI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*