MUZLU,DESENLİ RULO PASTA KEK

muzlu-desenli-pasta

Yine değişik ve çok güzel bir şekilde yapabileceğiniz üzeri desenli içi kremşanti ve muzlu harika bir Rulo kek.Rulo kek nasıl yapılır resimli anlatımına bir bakalım.Öncelikle fırın tepsisine yağlı kağıt seriyoruz.Şimdi kakaolu kek yapacaksanız beyaz sıvı çikolata eğer vanilyalı beyaz kek yapacaksanızda bildiğimiz sıvı kahverengi yada bitter sıvı çikolata kullanmalısınız. Resimdeki tarifte beyaz çikolatadan yağlı kağıtın üzerine desenler yapılmış. Bu deseni hiç bozmadan yavaşça kek hamurunuzu dökün ve pişiriniz. Burda dikkat etmeniz gereken nokta kek hamuru az olsun ve kabartma tozunu azcık azaltınız.Kek piştikten sonra biraz soğuğunca keki biraz buzdolabında bekletinizki altındaki beyaz çikolata kağıdın üzerinde kalmasın. Kekiniz soğuğunca desensiz tarafına arzuya göre puding yada kremşanti sürünüz ve muzları sıralayın. Bundan sonra yine dikkatli olun ve altaki yağlı kağıt yardımıyla yavaşça kekinizi rulo haline getirip kağıdın her iki ucunu sıkıca kapatıp bir süre buzdolabında bekletiniz daha sonra servis yapınız. Afiyet olsun.

İkinci yapılışı Resimdeki örnektir.

Normal beyaz kek hamurunu hazırlayın bir bardak kadarını ayırıp poşetin içine koyup poşeti delin ve beyaz kek hamurundan yağlı kağıt üzerinde desen yapınız.Kalan beyaz hamura biraz kakao katarak bu hamuru yavaşça beyaz desenli kek hamurunun üzerine dökünüz.

muzlu-desenli-pasta
muzlu-desenli-pasta kek
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*