MÜZİK ALETİ ÖDEVİ MANDOLİN VE SAZ YAPIMI

ped-kagit-tabaktan-mandolin

Müzik aleti yapılışı ödevinde çocuklara fikir sunacak kartondan saz ve ped kağıt tabaktan mandolin yapılışı. Genelde marakas,davul benzeri çalgılar yapılırken değişiklik yapıp bir mandolin yada bu mandolinde bir kaç ufak değişiklikle saz yapabilirsiniz. Evde nasıl saz yapılır,kartondan saz yapılışı,Ödev saz yapma diye şu aralar internette çocukların en çok aradığı şeyler. Şimdi bakalım nasıl yapmışlar.

ped-kagit-tabaktan-mandolin
ped-kagit-tabaktan-mandolin

Ped renkli tabakta kullanabilirsiniz veya akrilik boyayla istediğiniz renk boyayabilirsinizde. Peynircilerde ,şarküterilerde rica ederseniz verebilirler yada japonpazarlarında bu tarz büyük balonlara takılan lastikler satılıyor. lastiklerle saza tel yapabilirsiniz.Üsteki mandolinde ped tabak değişikliğiyle bir sazada dönüştürebilirsiniz.

basit-karton-saz
basit-karton-saz

Bu ilkokullar için Kartondan yapılmış basit,kolay bir saz. Fakat fikir fena değil üzerinde bir takım değişiklerle çok daha iyi olabilir

karton-kolay-guzel-gitar-yapma
karton-kolay-guzel-gitar-yapma

Resimli Anlatımlı Mukavva Kartondan Gitar Yapımı için burdan bakabilirsiniz.

kartondan-omuza-asilan-gitar-yapimi
kartondan-omuza-asilan-gitar-yapimi

Selpak Kutusundan Nasıl Gitar Yapılır Buradan Bakabilirsiniz

tahta-ahsap-kasiklardan-marakas-yapilisi-nazarca-com
tahta-ahsap-kasiklardan-marakas-yapilisi-nazarca-com

Ahşap Tahta Kaşıklardan Nasıl Marakas Yapılır Buradan Bakabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

13 Comments on MÜZİK ALETİ ÖDEVİ MANDOLİN VE SAZ YAPIMI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*