MUKAVVA KARTONDAN SİLİNDİR ŞEKLİNDE EV YAPIMI

Karton mukavva kutulardan silindir şeklinde yuvarlak bir ev yapılışı oldukça kolay.Resimlerle  ev nasıl yapılır detaylı olarak anlattım.Bu Şekildeki evler ile çocuklarınız oynayabileceği ginbi okullarda verilen karton ev yapma ödevi için oldukça şirin proje.Barbi bebeklerine karton oyun evi yapmak isterlerse kestiğiniz kartonun ebatlarını biraz daha yada küçük keserek ebatına karar verebilirsiniz.

mukavva-kartonlardan-silindir-seklinde-ev-yapilisi


Evin tabanında kullanılacak yuvarlak daire şeklinde kalın karton kesin ve ince uzun kestiğiniz kartona istediğiniz şekilde pencere ve kapılar kesin.Bu kartonu ikiye katlayarak ya zımbalayın yada yapıştırın.

Evlerin tepesindeki çatı, kiremiz oluşturmak için yarım daire şeklinde karton kesip bunu huni şekline getirip yapıştırıp tutkalla evin tepesine monte ediniz.

Kapı ve pencerelere resimdeki gibi düğme yapıştırarak kapı pencere kulpu görünümü verebilirsiniz.

Evleri sulu boya,pastel,akrilik yada guaj boya ile süsleyerek boyayabilirsiniz.


3 Responses

 1. kadir diyor ki:

  güzel olmuş beee anammmmmmmm

 2. admin diyor ki:

  Çatısı için yuvarlak bir karton kes ve bu yuvarlak kartonu ortasına kadar kes üst,üste getir.Neyse böyle karışık oldu dur örnek göstereyim.
  Bak bu linke tıkla orda resimli anlatım var
  http://nazarca.com/yogurt-kabindan-ev-yapilisi

 1. 01 Temmuz 2015

  […] yaptığımız Fotoğraf çerçevesi,Aynaların çevresine, Evde yapılan Kalemlik,Saklama kabı çevrelerine hatta biraz da el becerimiz varsa Pano ve Tablo da […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir