MANDALLARDAN VE KUTU KOLİSİNDEN PİYANO NASIL YAPILIR

ahsap-mandallardan-ve-karton-kutudan-piano-nasil-yapilir

Ev Yapımı Karton Piyano

Hani aklı güzel insanlara saygı duymak gerek. Bu resimlerde gördüğünün Karton Kutu ve Mandallar dan Evde Piyona pardon Piona doğrusunu da yazayım,ağız alışkanlığı. Ya bak şimdi Google’da ikisi de doğru görünüyor:). Vesselam biz mevzumuza dönelim. Maalesef öyle en ince detayına kadar bir anlatımı mevcut değil. Yapım aşamalarını fotoğraflamamış lar tek bitmiş halinin resimleri var.

Kartonla Mandalla Piyano Müzik Tuşlu Alet Yapımı

Ama üzülmeyin çünkü bizimde fikirlerimiz var:) İşin şakası bir yana Neler kullanıldığı an beyan ortada zaten.  Öncelikle dikdörtgen bir kutuya sahip olmalısınız. Nasıl öyle o ebatlarda   nerede bulabilirler ki? diye düşünürken aklıma Süt , meyvesuyu kutuları geliyor.

Fafat bu sefer çok fazla mandal sığdıramayacağınız için çok az tuş olur pek güzel olmaz. Altı kurtarırken üstü kaybetmeyelim değil mi? :) Bu arada sayfa altındaki Benzer içerikleri takip etmenizi öneririm. Çünkü daha bir çok Müzik aletinin evde nasıl yapılacağını bulabilirsiniz sitemde. Hadi kolay gelsin.

piyano
piyano
ahsap-mandallardan-ve-karton-kutudan-piano-nasil-yapilir-2
ahsap-mandallardan-ve-karton-kutudan-piano-nasil-yapilir

Dikdörgen bir kolinin etrafını folya ile kaplayınız. Üzerine resimdeki gibi Mandalları akrilik boya ile siyah beyaz boyayınız ve yapıştırınız.

ahsap-mandallardan-ve-karton-kutudan-piano-nasil-yapilir-1
El yapımı Piona Yapılışı

Buradan mandalları nasıl boyayacağınızı daha net göryoruz.

ahsap-mandallardan-ve-karton-kutudan-piano-nasil-yapilir
ahsap-mandallardan-ve-karton-kutudan-piano-nasil-yapilir

Şu sarı kağıt Piyanonun arkalığı böyle fosforlu ya da simli vs olursa daha şık olur.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*