Resim Bulunamadı

 • MAKROME İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

  3 Eylül 2012
  446 views
  Sponsor Bağlantılar
  MAKROME İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

  Makrome iple takı bileklik örme nasıl yapılıyor sizlerle 4 iple örülüşü8 iple boncuklu örmeyi ve şimdide zigzag çizen bileklik örüşünü paylaşıyorum.Bu bileliğin düğümlerinin nasıl atıldığınızda bir kavrasanız artık kendi bileklik örneklerinizi dahi kendiniz yapabilirsiniz.Yukarda linkini verdiğim 4 ve 8 iple nasıl örülür,düğüm nasıl atılır detaylı şekilde gösteriyor onlara mutlaka bakmanızı öneririm.

  MAKROME-İPLE-BİLEKLİK-YAPİLİSİ

       

  4 Renk her renkten 2 tane olmak üzere 8 tane mokrome ip kullanacağız.aynı boydaki iplere dağılmaması ve rahat örülmesi için en baştan resimdeki gibi düğüm atıyoruz.Fakat düğüm atarken iplerdeki örüntünün yani  beyaz  siyah, 2 mavi ve 2 pembe bu sıranın bozulmamaına dikkat ediniz.Önce en baştaki beyaz ipi yanındaki beyaz ipin önce üstünden sonra altından geçirerek düğüm atıyoruz.

       

  sonrada sıranın sonuna kadar bütün iplere önce üstünden sonra altından geçirerek düğüm atarak sıranın sonuna kadar geliyoruz.1.  beyaz İpİn sirasi bİtİnce 2. beyaz İpe geçİyoruz onada ayni İşlemİ siranin sonuna kadar yapip beyaz İplerİ siranin başindan siranin sonuna taşiyoruz.Bu şekilde diğer renklerdeki ipleride örüp beyaz ipler en başa gelinceye kadar örme işini yapın.Bütün sıra tamamlandığnda bu sefer sağ taraftan örme işini yine sırasıyla bütün renkteki ipleri örerek dönüşü sağlıyoruz.

  Sponsor Bağlantılar
 • Yorum Yapmak İster misiniz?

  İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

  Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-