MAKROME İPLE TAKI BİLEKLİK ÖRME

Makrome iple takı bileklik örme nasıl yapılıyor sizlerle 4 iple örülüşü8 iple boncuklu örmeyi ve şimdide zigzag çizen bileklik örülüşünü paylaşıyorum.

Bu bilekliğin düğümlerinin nasıl atıldığınızda bir kavrasanız artık kendi bileklik örneklerinizi dahi kendiniz yapabilirsiniz.

Yukarıda linkini verdiğim 4 ve 8 iple nasıl örülür,düğüm nasıl atılır detaylı şekilde gösteriyor onlara mutlaka bakmanızı öneririm.

MAKROME-İPLE-BİLEKLİK-YAPİLİSİ

MAKROME-İPLE-BİLEKLİK-YAPİLİSİ

4 Renk her renkten 2 tane olmak üzere 8 tane makrome ip kullanacağız.aynı boydaki iplere dağılmaması ve rahat örülmesi için en baştan resimdeki gibi düğüm atıyoruz.Fakat düğüm atarken iplerdeki örüntünün yani  beyaz  siyah, 2 mavi ve 2 pembe bu sıranın bozulmamasına dikkat ediniz.Önce en baştaki beyaz ipi yanındaki beyaz ipin önce üstünden sonra altından geçirerek düğüm atıyoruz.

sonrada sıranın sonuna kadar bütün iplere önce üstünden sonra altından geçirerek düğüm atarak sıranın sonuna kadar geliyoruz.1.  beyaz İpin sirasi bİtİnce 2. beyaz İpe geçiyoruz onada ayni İşlemi siranin sonuna kadar yapıp beyaz İpleri siranin başindan siranin sonuna taşiyoruz.Bu şekilde diğer renklerdeki ipleride örüp beyaz ipler en başa gelinceye kadar örme işini yapın.Bütün sıra tamamlandığnda bu sefer sağ taraftan örme işini yine sırasıyla bütün renkteki ipleri örerek dönüşü sağlıyoruz.

Admin-Dilek Özatmaca

42 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

6 Responses

 1. rabia diyor ki:

  😕😕😕

 2. rabia diyor ki:

  Daha değişik modeller yokmu

 3. ceyda sahin diyor ki:

  İste boyle bir site mutişsssssssss

 1. 27 Eylül 2014

  […] ile yapılanlar ve Makrome iple Örülenlere Takılar ve Hobi bölümünden […]

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir