KÖPÜK TABAKTAN TAVUK YAPMA ETKİNLİĞİ

Ana okulu sınıfı,1. sınıf ve 2. sınıfların severek yapacakları pet tabak etkinliklerinden 1 tanesini sizler için seçtim bugün.Fon kağıdı ve pet tabak kullanarak çok şirin bir tavuk yapmış minikler.Bu arada 5. sınıfa giden oğlum günlerdir sınıfta yaptıkları tavuk dansını gösterip duruyor:). Öğretmenlerimiz ve sevgili öğrenciler için eğlenceli bir faliyet.Köpük tabak,

ped-tabaktan-tavuk-yapimi  ped-tabaktan-tavuk-yapimi-1

Öncelikle şunu belirtmem gerekiyor.Ped tabak strafaor denilen malzemeden olduğu için (köpük) uhu 404 yapıştırıcısı kullanmamalısınız zira tabakta erimeye sebeb oluyor.Bu etkinlikte piritt tarzı yapıştırıcılar kullanmalısınız.Renkli fon kağıdı ,resimde tavuğun ayakları için sarı,ibiği için kırmızı terciğ edilmiş.Elinizi kullanarak sarı fon kağıdından iki tane el şeklinde ayak çiziniz,bir tanede tavuğun ibiği olacak kırmızı el şekli çizip düzgünce kesiyoruz.Tavuğun kanatları için el işi kağıdı yada A4 kağıdı kullanabilirsiniz bunun için 3 tane sağ kanat için 3 tanede sol kanat için toplamda 6 adet elinizin şeklinde kanat kesmelisiniz.Kestiğiniz el şeklindeki beyaz kanatların uçlarını kıvırarak kanatların haraketli görünmesini sağlayınız. üç beyaz kanatı üst üste koyarak tabağın her iki tarafına yapıştırınız.Tavuğun ayakları için sarı fon kağıdından kestiğiniz ayakları tabağın altına yapıştırırken sedece parmaklr görünecek.Tavuğun kırmızı ibiği içinde sadece 4 parmak görünecek şekilde yapıştırınız.Tavuğun gagasını sarı fon kağıdından üçgen şeklinde kesip yapıştırınız gözlerinide çizdiğinizde etrafa bulaşmayacak bir kalem kullanarak resimdeki gibi çiziniz.Kolay Gelsin.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*