KONUŞARAK İNGİLİZCE DERSLER İLE EĞİTİMingilizce
ingilizce
ingilizce
ingilizce

Her alanda eğitim alırken belirli aşamalar geçerek ilerlemek gereklidir. Özellikle seviye seviye ilerlemekte çok büyük faydalar olmakta, sağlam kurulan temel sayesinde insanlar ileri seviyelerde konuları çok daha iyi idrak edebilmektedirler. İngilizce dersleri de bu alanda kolaydan zora doğru gitmesi gereken alanlardan biridir. Genellikle dersler gramer konu başlığı içinde anlatılmaya başlanır. Bu alanda temelden eğitim alınmaya başlanılacaksa sayılar, harfler, renkler, aylar, günler, meslekler gibi basit kelimelerin öğrenilmesi ile başlanacaktır. Kelime hazinesinin her geçen gün gelişmesi adına her öğrenilen kelimenin yazılıp ezberlenmesi ve sürekli pratiğe tabi tutulması eğitimin sürekli ileri gitmesini sağlayacaktır. Temel olarak alınması gereken dersler arasında ise cümle yapısından başlayan konular bulunmaktadır. Örnek cümleler ve farklı cümle kalıpları ile bu ders iyice zihinlerde pekiştirilmelidir. Daha sonrasında İngilizce tekil ve çoğul yapılar gelmekte, bu alanda da farklı ekler ve kullanımlar bulunmaktadır. Dersler ilerledikçe a, an gibi belgisiz sıfatların kullanımı, sıfatlar, kişi ve zamirler, -s iyelik eki, of iyelik eki, işaret sıfatları, karşılaştırma sıfatları, countable and uncountable başlıkları temel İngilizce konuları arasında yer almaktadır. Bu aşamadan sonra bireyler basitte olsa kurallarına uygun olarak cümleler kurabileceklerdir. Ancak zamanları öğrenmeleri çok önemli olmakta, farklı kalıplarda kurallı cümleler kurabilmeleri için sonraki aşamada zamanların öğrenilmesi gerekli olacaktır.

Zamanlara ait kalıpların doğru bir şekilde öğrenilmesinin ardından artık ana çizgiler tamamlanmış olacaktır. Bundan sonraki konular biraz daha dilin incelikleri ile alakalı başlıklardan oluşacaktır. Sıfatlar, zarflar, soru ve olumsuz cümle oluşturma konuları, dolaylı anlatımlar, If kullanımı, edatlar, pasif konular ve gerund and ınfinitive başlıkları olmaktadır. Gramer başlığın altında tamamlanan bu dersler daha sonrasında farklı destek konularla da pekiştirilmelidir. İngilizce hikâyeler okunabilir, sürekli kelime hazinesinin artırılması için farklı kelimeler öğrenilebilir, pratik alanında kendini geliştirmek için örnek cümleler üzerinde çalışılabilir. En önemli başlık ise düzensiz fiillerin ezberlenmesi olacaktır. Herhangi bir kurala göre oluşmayan bu fiillerin ezberlenmesi dışında öğrenilmesinin imkânı bulunmamaktadır. http://www.konusarakogren.com/blog/ingilizce-aylar-gunler-ve-mevsimler
linki içerisinde başlangıç konuları arasında bulunan kelimeler hakkında fikir edinebilirsiniz. Konuşarak öğren sistemi ingilizce eğitiminde çok önemli eksikliklerin giderildiği bir sistem olmakta ve her alanda çok daha verimli çalışmaların oluşmasını sağlamaktadır. Eğitim anlayışımızda çok gerilerde kalan pratik eğitiminin üzerinde temellendirilen bu sistem, ana dili ingilizce olan eğitmenler tarafından verilmekte ve bu şekilde telaffuz alanındaki önemli noktalar temelden itibaren mükemmel şekilde alınmaktadır.

İngilizce aylar konu başlığı altında anaokullarında şarkılarla verilen eğitimin akılda kalıcılığı çok fazla olmaktadır. Ve cümle içerisinde kullanılırken ön ek olarak in ekini almaktadırlar. Bu ön eki yapılan işin o ay içinde yapıldığını anlatacaktır. Aynı şekilde mevsimlerin cümle içerisinde kullanımında da in eki gerekli olmaktadır. Günlerin cümle içerisinde kullanımında ise on öne eki kullanılan günü cümle içerisinde doğru bir şekilde aktarmak için gerekli olacaktır.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5074 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*