KONSERVE VE SALÇA KUTULARINDAN KAŞIKLI RÜZGAR ÇANI YAPIMIkonserve-salca-tenekesinden-ruzgar-cani-yapimi

Teneke salça,konserve kutularını boyayıp kaşıklarla rüzgar çanı yapıcaz.Özellikle bahçeli evler,Köylerde ve tarlalardaki ürünleri,bahçedeki sebze ve çiçekleri,Çiftliklerdeki hayvanları yırtıcı hayvanlardan,baçeleride böcek ve benzeri haşerelerden korumak için çok iyi fikir.Rüzgarın esintisi ile çıkaracağı ses etraftaki istenmeyen misafirler için oldukça etkili olacaktır.Tavuk kümeslerinin ,Seraların kapılarına bu şekilde ses çıkarıcı Dışarıdan gelen ve vahşi  hayvanları ürkütüp bahçe ve hasatınızı korumanız içinde oldukça yararlı bir proje

konserve-salca-tenekesinden-ruzgar-cani-yapimi

 
Değişik boylarda konserve,salça teneke kutularını kullanıyoruz.Önce çevresindeki etketleri temizleyiniz.Altlarına birer adet delik açınız.

 
önce astar bir boya üstünede tercih ettiğiniz renkteki bir boya ile bayayarak kurumaya bırakınız.

 

kaşıkları sıkıca iplerle bağlayınız bu ipleri tenekedeki delikten geçirerek bahçedekibir direk veya ağaca bağlayınız.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5074 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*