KOLİ BANTINDAN VE PONPONDAN KALEMLİK YAPILIŞI

kolibantı-kartonundan-kalemlik-yapimi

Koli bantının boşalmış kartonunu kullanarak güzel bir kalemlik yapalım.Bunun için gerekli malzemeler evlerimizde bulunabilecek ve kırtasiyelerden temin edebileceğiniz kolay bulunur şeyler.Okulların aılmasına çok az kaldığı şu günlerde çocukların çevreye saçtığı kalemleri toplamaları için teşvik edici bir proje.

kolibantı-kartonundan-kalemlik-yapimi

 
Koli bantı karton silindiri,makas,kalem,şerit ponpon,bir parça koraton.Siz isterseniz aynı tekniği kullanarak farklı metaryellerlede kalemliğinizi süslüyebilirsiniz.Eva kağıdı ile kalemliği sarabilir,üzerine çocuğunuzun fotorafını yapıştırmak çocuğunuzun hoşunada gidebilir.Üst üste koyduğunuz iki boş koli kartonunu kolibantıyla birbirine yapıştırın.Bu silindir şekli kartona koyarak aynı ebatlarda bir kapak karton keserek kartonuda yapıştırın.Şimdi nelerle süslüyeniliriz.Bir yüzeyi yapışkanlı desenli kağıtlar vardır kırtasiyelerde onlarla,defter kitap kaplarıyla,güzel bir kumaşla bu pelüş tüylü bir kumaş ta olabilir.Bir Fotoğraf,renkli düğmeler yada şu çocukların bayıldığı çıkartmalar vardır stikır dediğimiz (sticker) onlar

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*