KOLAY GÜZEL UÇAK MAKETİ YAPILIŞI

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir

Uçak maketi yapmaya karar verdiniz ve uçak maketi nasıl yapılır merak ediyorsunuz.

Buyrun çok güzel ve kolay bir Uçak planör maketi. Çift kanatlı uçak maketi için geri dönüşümden faydalanarak çok basit malzemelerle çok güzel oyuncak uçak maketi .

Resimlerle Uçak maket yapılışını göstermişler bende resimlerin altına her zamanki gibi yazdım. Kartondan yapılan basit uçak maketi.Kolay gelsin.

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir
kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir

 

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-1  kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-2
Kullanılacak malzemeler: Karton veya bir karton kutudan faydalanabilirsiniz,İki koli bantı 1 tanesi renkli olmalıki uçak güzel görünsün, Bir küçük kağıt,ped  bardak, İçecek içmede kullandığımız köşeli pipetlerden.Kağıt peçete rulosu.Uçağın alt ve üst kanatlarının ve kuyruk için iki küçük parçanın nasıl kesileceğini görüyorsunuz.
kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-3

Uçağın burun kısmını kağıt bardaktan ve köşeli pipetlerden yapıyoruz. Kartondan pervanesini burun kısmına takınız. Pipetleri takmak için 6 adet delik açın

kolay-ucak-maketi-nasil-yapilir-4
Rulo kartonun altına 4 adet eşit uzunlukta kesik atıyoruz buraya kuyruk takılacak.Kuyruğun nasıl kesileceği yukarlardaki resimlerde görünüyor. Büyük ve biraz küçük kartonu birbirine geçirerek yapıştırınız. Uçağın kanatlarının ve iki kanatı birleştirecek 4 adet kolonun çevresini mavi bantla yapıştırıyoruz. Bardağı uçağun burnuna geçiriniz.Karton silindir rulonun ortasına falçata yardımıyla açacağınız delik pilot kabini oluyor.Üst kanadıda yapıştırınız ve uçağın bazı yerlerini 1. resimdeki gibi boyayarak süsleyiniz.
http://www.looledo.com

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 Comments on KOLAY GÜZEL UÇAK MAKETİ YAPILIŞI

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. PLASTİK ŞİŞE İLE ÇOK KOLAY HELİKOPTER YAPILIŞI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*