KİL VE FOLYO İLE TERS DURAN KARDANADAM YAPIMI

kilden-komik-tesr-duran-kardanadam

Kil çalışmalarına devam ediyoruz. Bugünde sizlere çok sevimli ters duran bir kil  kardanadam yapılışını paylaşmak istiyorum. Aslında kardanadam demek yerine kardan çocuk demek daha doğru olurdu:). Şimdi gelelim kullanılacak malzemelere,neler kullanmışlar ve bu projeyi nasıl gerçekleştirmişler. Başlıca malzememiz kil,Folyo,plastik bir derin kase,şönil,yalancı oyuncak gözü.Diğer kil ile yapılanları görmek için hobi bölümüne göz atmanızı tavsiye ederim.

kilden-komik-tesr-duran-kardanadam
kilden-komik-tesr-duran-kardanadam

kilden-komik-tesr-duran-kardanadam-1  kilden-komik-tesr-duran-kardanadam-2
1. reside malzemelerimiz var.2. resimde plastik bir leğeni ve kil hamurunun kayma,çatlama yapmaması için çift yönlü yapışkanlı kağıt yapıştırmalısınız.
kilden-komik-tesr-duran-kardanadam-3  kilden-komik-tesr-duran-kardanadam-4
Beyaz kil hamurunu kasenin tüm çevresine kaplayınız.
kilden-komik-tesr-duran-kardanadam-5  kilden-komik-tesr-duran-kardanadam-6
3 adet top yapıcaz bunlar kardanadamımızın gövdesi olacak tek,tek 3 adet folyo topu koyarken bir yandanda hiç folyo görünmeyecek şekilde kil ile kaplayınız.Şönil ile ellerini yapın veağzınıda kahverengi kil ile yapın.

kilden-komik-tesr-duran-kardanadam
kilden-komik-tesr-duran-kardanadam

Ayaklarınıda Şönilden yapın ve kil ile ayakkabısını yapınız. Renkli killer ile atkı,burun ve düğmelerden sonra kurumaya bırakınız.
Şönil nedir biraz bilgi vereyim bilmeyenlere şönil kırtasiyeden paket şeklinde yada taneyle 1 tl civarı satılır.Diğer adı pipo temizleme çubuğudur.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*