KENDİM İÇİN DOĞRU SAÇ MODELİNİ NASIL BULURUM

Doğru Saç Modelini Bulma

Saçımı nasıl kestirsem diye düşünmüyor, her zaman gittiğiniz kuaförünüze çok güveniyor ve onun sizin için uygun gördüğü saç şekillerini uyguluyor olabilirsiniz. Ancak genelde tek model saç kesmeye alışan ve makası eline aldığı andan itibaren, geçen her dakika boyunca, sizin istediğiniz boyuttan daha kısa saç kesen kuaförlerle de karşılaşmak mümkün. Bunu önlemek adına, farklı insan yüzlerine en çok giden, çeşitli saç modellerinden haberdar olmanızda fayda var.

Bu vesileyle, en azından kuaförünüzle saç kesiminiz hakkında konuşurken fikir sahibi olmuş şekilde görüşebilirsiniz.
Kare şeklindeki yüzlere yuvarlak kahküller çok yakışmaktadır. Yüz ifadesinin yumuşamasını isteyenler ise saç kesimlerini de yuvarlak şekillerde gerçekleştirmeli.

Yüzünüzün yapısı dikdörtgen şeklinde ise, mutlaka şakaklarınızı kapatacak saç modellerini tercih etmelisiniz. Enine dikdörtgen yüz şekli olanlar için, en uygun saç modeli katlı kesimli uzun saçlardır.

Ters üçgen yüz şeklinde, kısa seven hanımlar için, arkanın ve yanların kısacık, üstlerin uzun tutulduğu bir kesim hoşunuza gidecektir. Baklava şeklinde yüz yapısı söz konusuysa, enseler kısa, üst taraflar uzun olmalı. Yuvarlak yüz yapısı olanlar ise öne doğru kesilmiş perçemlerle daha hoş bir görünüm kazanacaklardır.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*