KEÇEYLE GÜL NASIL YAPILIR RESİMLİ ANLATIMkeceyle-gul-nasil-yapilir

Keçe ile yapılan güller ne kadar güzel olmuşlar. Resimdeki keçe gülü yılbaşı masa süslemesi için kullanılmış. İsterseniz keçe güllerinizi güzel bir vazo içinde değerlendirerek evinizin dekorunda çok hoş bir ortam yakalayabilirsiniz.

Keçeden gül yapımı için ince keçe kullanmanız gerekiyor iki renk kırmızı ve yeşil keçe ve çöp şiş yapmakta kullandığımız çöplerden,iğne,iplik ve yapıştırıcı kullanarak  Keçe güllerimizi yapacağız.

Öncelikle 2. resimdeki gibi kırmızı keçeden yaprakları kesiyoruz.

keceyle-gul-nasil-yapilir
keceyle-gul-nasil-yapilir

keceyle-gul-nasil-yapilir-1
Yaprakların bir tarafı düz diğer tarafı hafif eğriliterek kesilecek. Her gül için 4 adet yaprak kullanılacak.
keceyle-gul-nasil-yapilir-2
aYaprakları altan dikerek birbirine tutturunuz. Gizli dikişle tutturduğunuz yapraklardan sonra alta kalan fazlalığı makasla kesin ve altını düzgünce dikiniz.
keceyle-gul-nasil-yapilir-3
4 uçlu yıldız şeklinde kestiğiniz yeşil keçe kumaşı uçları üst üste gelecek şekilde gülün altına dikiniz.
keceyle-gul-nasil-yapilir-4
Gülün altındaki yaprak bittikten sonra ince 1 santim kalınlığında kullanacağınız çöp şişten biraz daha uzun olacak yeşil şeritleri kesin ve resimdeki gibi gülün altına dikiniz.
keceyle-gul-nasil-yapilir-5
Çöp şişi ahşap çubukları altan güle batırıp ince şerit halinde kesip gülün altına diktiğiniz yeşil şeriti ahşap çöp şişine dal gibi görünmesi için dolayıp en son yapıştırınız.Gülleriniz bittikten sonra nasıl ve nerde arzu ederseniz kullanınız.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5083 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*