KEÇEDEN MİNİK KALP YAPILIŞI

keceden-minik-kalplerin-yapilisi

Bugün keçeden yapılan çok sevimli minik kalpler yapıcaz sizlerle.Bu sevimli minik kalplerle neler yapabiliriz neler.Mesela kızınızın askılı elbiseleribe askıların olduğu dikiş yerlerine takın ve saçlarına kalplere lastik dikerek takabilirsiniz.Odalarındaki perdelerine renkli kalplr takarak sevimli bir odaya sahip olabilirler.Bir çengel dikerek anahtarlığınıza,Yada bu kalpleri paravana yada pens tokalara dikebilir,Saçlara takılan taçlara dikebilir,Kırlentlere takabilir,İşte aklınıza daha neler gelirse kullanabilirsiniz.Sizde fikirlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz sayfanın altındaki yorum bölümüne yazabilirsiniz.

keceden-minik-kalplerin-yapilisi

 

Malzemeler:Elyaf,Renkli İpler,Makas,Renkli Keçe Kumaşları,Makas,İp,Çengelli İğneler,Kalp Kalıp.Keçe Kumaşları kare,kare kesiyoruz.

 

Kalıbı kullanarak kumaşları üst üste koyup kalp şekilleri çizelim ve kalp şeklinde keselim.Makasımız şu testere tarzı makaslardan olmalı

 

İki kalbi birleştirerek şekildeki gibi dikiyor ve içine elyaf koyarak dikişi tamamlıyoruz.

 
Arkalarına ilgiçli iğne taktığımız minik kalpleri istediğimiz heryere takabilir çocukların giysilerine,odalarındaki perdelerine,kırlentlere,el işlerine artık hayel gücünüzü zorlayarak düşünün işte :)

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Comment on KEÇEDEN MİNİK KALP YAPILIŞI

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*