KAUÇUK ARABA PASPASI YARDIMIYLA KÜÇÜK SERAMİK YAPIMI

kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi

Merhaba Arkadaşlar.Sizlere Bugün Kauçuk Araba Paspasları yardımı ile evde kendinizin yapabileceğiniz küçük Seramikler nasıl yapılır? resimler ile göstereceğim.

Ben bu çalışmayı yabancı bir forumda gördüm. Hangi malzemeler kullanılır? nasıl yapılır? öğrendiğim kadarı ile sizlere de anlatmaya çalışacağım.

Bu çalışmada Kauçuk Araba Paspası kullanmalarının neden el yapımı Seramiklerin yapışmadan ve bozulmadan rahatlıkla çıkarılması.

Tabi aynı çalışmayı Silikon veya benzeri nesneler üzerinde de yapabiliriz fakat böyle küçük ızgaraları olan lastik için en iyi malzeme Araba paspasları.

Bu arada Eşinin Arabası olan hanımlar bu fikrin benden çıktığını eşlerine söylemeseler çok iyi olur:)

Küçük Ev yapımı Seramikleri nerelerde kullanabiliriz? diye biraz beyin fırtınası yaptığımda en çok Hobi çalışmaları için Dekor ve süslemek amaçlı bir çok yerde kullanabiliriz.

Evde yaptığımız Fotoğraf çerçevesi,Aynaların çevresine, Evde yapılan Kalemlik,Saklama kabı çevrelerine hatta biraz da el becerimiz varsa Pano ve Tablo da yapabiliriz.

Bu küçük Seramikleri yapmak için kullanılan malzemelerin Alçı ve Marangoz Tutkalı olduğuna göre taşlar çokta dayanıklı olmayacağına göre sanırım eskiyen sehpa ya da masaların üzerine Vitray gibi de kullanabiliriz.

Evde Seramik Yapmak İçin Malzemeler

  • 55 gr Ahşap Tutkalı
  • 80 gr Alçı
  • İstenilen renklerde Akrilik boyalar
  • 15 gr Su

Burada ölçüleri detaylı vermişler ancak bir çoğumuzun evinde bu gramları ölçecek has has terazi olmayacağına göre burada göz kararı ile malzeme kullanmamız gerekebilir.

 

kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi
kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi

kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi-2
Pembe Akrilik boyayı bir kaseye alalım ve içine 15 gram yani yarım çay bardağına yakın su koyalım ve iyice karıştırdıktan sonra 80 gram kadar alçı koyalım
kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi-3
Tüm malzemeyi süzme Yoğurt kıvamına getirelim
kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi-4
Hazırlanan malzemeyi düz bir mala ya da benzeri karton vs yardımı ile Araba paspasının gözeneklerinin içine eşit şekilde dolduralım. 24-36 saat arası kuruma ve sertleşme süresini beklemek gerekiyor.
kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi-5
Kuruduktan sonra sertleşen minik Seramikleri falçata,iğne ya da kürdan yardımı ile paspasın içinden dikkatlice çıkarınız.
kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi-6
Burada Ahşap sunta üzerine Peçetelik süslemek için kullanmışlar. Yapıştırmak için sanırım alçı kullanmışlar ama tutkal ile de yapıştırabiliriz. Bunu tam anlamak için deneme yapmak gerekir.
kaucuk-araba-lastiginden-evde-seramik-yapimi-1
DIY Miniature-Keramik-Pflaster-DIY Miniature keramiske brolægning-DIY Miniatuur keramische bestrating-DIY Miniature ceramic paving

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*