KARTONDAN ŞEKERLİK YAPILIŞI


Renkli Fon Kağıdından Şekerlik Yapımı

Renkli Kartonlardan Sevimli Bir Ayıcığın Tuttuğu Şekerlik Yapmaya Ne Dersiniz. Bu Paylaşımı 17 Yıllık  Sevim Sali Mehmet Adında Değerli Bir Öğretmenimiz Paylaşmış.Kendisine Teşekkürlerimizi Sunuyoruz.

Renkli Fon Kağıdından Şekerlik Yapımı

YAPIM AŞAMALARI
1-Şablon sayfasında gördüğünüz daire ,sepetimizin tabanıdır. Mukavanın üstüne çizin ve makasla kesin. Kenarındaki küçük üçgenleri yukarı doğru katlayın

2 – Etrafına yapıştırmak için yeşil oluklu kartondan 6 cm genişliğinde bir bant kesin. Keseceğiniz bantın oluk çizgileri mutlaka enine olmalı.Yoksa onu dairenin etrafında döndüremezsiniz.
3-Sepetin sapı için de yine yeşil oluklu kartondan 1,5 cm genişliğinde bir bant kesin.Resimde görülen şekilde yapıştırın.

4 -Kuzunun parçlarını renkli kartonun üstüne, şablonu kullanarak çizin. Dikkatlice makasla kesin (Çocuklara kestirin)
5 -Kolların parçalarını birleştirin ve hazır kolları gövdeye yapıştırın.

6 -Bu şekilde hazırladığınız göavdeyi sepetin içine bakacak şekilde, dış tarafa yapıştırın.

7 -Kolları , sepetie sarılmış gibi iki yana yapıştırın.
8-Ayaklrın parçalarını birleştirin ve sepetin diğer tarafının altına yapıştırın. Sanki kuzu yere oturmuş ve sepeti kucağına almış gibi bir görüntü elde etmeye çalışın.


9 -Göz yerlerine oynar göz takın. Nekadar büyük göz takarsanız o kadar şirin görünür.

10 -İçini renkli şeker ve çikolatalarla doldurun

About Admin-Dilek Özatmaca
44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*