Resim Bulunamadı

KARTONDAN SAAT YAPILIŞI

 • Sponsor Bağlantılar
  KARTONDAN SAAT YAPILIŞI

  Okullarda Öğrencilerimize, Evlerde Çocuklarımıza Yaratıcılıklarının Gelişimine Katkıda Bulunmak İçin Kartondan Çok Güzel Saatler Yaptırabiliriz.

  Böylelikle Çocuklarımıza Saatin Kaç Olduğunu Rahatlıkla Öğretebiliriz.

  Değişik Renk Ve Ebatlarda Kartondan Yapılmış Saat,Saatin Yapılışı Resimleri Alta Buyurun.

  Ödev için verilen evde kartondan yada herhangi bir şeyden saat yapma proje ödevini bu yılda 1. sınıf öğrencisi kızım için beraber yapacağız.

  İzmir Halil Atilla’da 1 j sınıfında  de okuyan kızım Nazar çok heyecanlı. Daha öncede 2. sınıf ve 3. sınıfta iken oğlum için yapmıştık.

  O zaman nasıl yapalım diye İnternet’te saat yapılışı,Ödev saat yapma,Proje ödevi Saat yapmak,1. sınıf karton saat,Nelerden saat yapılır,Saat nasıl yapılır,Güzel saat yapılışı.

  Dİye daha neler,neler yazarak nette aramış fakat doğru dürüst bulamamış en sonunda bir kutudan guguklu saat yapmıştık.

  Bu sebeple bu sayfada elimden geldiğince çocuklara yardımcı olabilmek için değişik saat yapma tekniklerini sundum.

  Umarım keyifli vakit geçirir ve iyi notlar alırsınız.

  Bu arada lütfen sizlerde yorum ve önerilerinizi alta yorum bölümüne yazınız. Kolay gelsin. Çocuğunuzun ödevlerinde yardımcı olacak etkinlikler

  Kartonla Panda Saat Yapımı

  Kartonla Panda Saat Yapımı

  Panda Saatin Yapım Aşamaları İçin Tıklayınız

  Nazarca.com Saat Nelerden Yapılır Sayfaları

  dondurma-cubuklarindan-saat-yapimi

  dondurma-cubuklarindan-saat-yapimi

  dondurma-cubuklarindan-saat-yapimi hobi-cubuklarindan-saat-yapma Dondurma çubuklarından yada kırtasiyede paketle satılan hobi çubuklarını akrilik yada guaj boya ile boyamışlar.Yuvarlak kartonlar kesmişler içlerine rakamları çizerek boyamışlar.Büyük bir kartondan daire şeklinde karton kesiniz kuruyan çubukları bu daire kartonuna 12 adet yapıştırınız resimdeki saatte eski bir saatin yelkovanı ve akrepi kullanılmış siz isterseniz ucunu sivreltiğiniz hobi yada dondurma çubuğundan yapabilirsiniz.

  plastik-catal-kasiktan-saat-yapilisi

  plastik-catal-kasiktan-saat-yapilisi

  Renkli Plastik çatal ve kaşık bulabilirseniz onları kullanınız. Eğer bulamazsanız Beyaz renk kullanabilir ya da Akrilik boya ile boyayabilirsiniz. Rakamları zıt bir renk ile akrilik boya ya da Çocukların stikır dediği Stecker ile hazır arkaları yapışkanlı rakamlardan alabilirsiniz. Kırtasiyelerde ve japon pazarlarında satılıyor. Yuvarlak mukavva karton kesiniz. Çatal kaşıklarınız ne renk olacaksa kartonu o renge boyayınız. Akrep ve Yelkovanıda aynı şekilde karton mukavvadan yapabilirsiniz.

  resimli-karton-saat

  resimli-karton-saat

  Boyama kitabından kesilmiş kedi resmi güzelce boyanmış kesilmiş ve saatin ortasına yapıştırılmış. Yine renkli keçeli kalemlerle rakamlar yapılmış Yelkovan ve akrep raptiye ile tutturulmuş .Eğer raptiye yada uygun birşey bulamazsanız somunlu küçük bir fidada bence iş görür bende sanırım o şekilde yaptırıcam kızıma.

  ped-tabak-saat-odevi

  ped-tabak-saat-odevi

  Ped tabaktan yapılmış saat. Fon kağıdı veya el işin kağıdından yonca çiçeği şeklinde kesilmiş ve içine rakamlar yazılarak ped tabağın içine yapıştırmışlar. Dikkat edin sakın uhu kullanmayınız köpük ped tabaklarda erime yapıyor. Pirit yada tutkal tarzı yapışkan kullanınız

  kopuktabaksaatyapimi

  kopuktabaksaatyapimi

  Renkli ped tabaktan saatin kendisi kartonlardan rakamlar akrep  ve yelkovanda kartondan yapılmış. karton-saat Beyaz mukavva kartonundan komik suratlı çizme saat yapımı.

  kartondan-kral-saat

  kartondan-kral-saat

  Mukava kartondan kral şeklinde yapılmış saat.Siz biraz daha sevimli bir kral saat yapabilirsiniz.Göz ve ağzını renkli kalemlerle gülümser şeklinde çizebilirsiniz. Tacını kestikten sonra yukarı yapıştırınız.

  guguklu-saat-yapilisi

  guguklu-saat-yapilisi

  Kutudan guguklu saat yapılışı.Marketten alacağınız küçük bir sakız kutusuyla veya süt kutusu vs kullanabilirsiniz. Sallanan tokmak için küçük bir pinpon topu yada benzeri birşey kullanabilirsiniz.

  cden-saat-yapimi

  cden-saat-yapimi

  Cd ve kartondan ödev için yapılmış saat

  cicek-saat-yapimi

  cicek-saat-yapimi

  Kartondan çiçek şeklinde saat yapılışı. Rakamların olması gereken yerlerde minik renkli karton çiçekler yapmışlar siz isterseniz bu çiçeklerin içlerine rakamları renkli kalemlerle yapabilirsiniz. Kartonu pastel,akrilik,suluboya veya guaj boya ilede boyatabilirsiniz. Ped tabaktan saat için Buraya tıklayınız

  Kartondan Yapılan Saat

    Saati Süslemekte Kullanacağımız Süsler İçin Kalıpların Üstüne Tıklayıp Resimleri Büyütüp, Yazıcınızdan Çıkarınız. Daha Sonra Kalıptaki Şekilleri Kesip Saati Süslemekte Kullanacağınız Parçaları Oluşturacaksınız.   Birinin Çevresi 15 Santim Birinin Çevresi 12 Santim Olucak Şekilde İki Daire Kesiniz. Bu Daireler Saatin Tabanını Oluşturacak Akrep Ve Yelkovan İçin Resimdeki Gibi İki Tane Uçları Sivri Olucak Şekilde 14 vE 11 Santim Uzunluğunda Karton Kesiniz.Daha Sonra Bunları Bir Toplu İğne Yada Raptiye Yardımıyla Saate Tutturucaz 15 Ve 12 Santim Çapında İki Farklı Renkte Kestiğimiz Daireleri Birbirine Yapıştırıp Yelkovan ve Akrebi Saate Monte Ediyoruz. Dikkat  15 Santim Olan Büyük Daire Alta Olucak Saatin Üstüne Saniye Ve Rakam Şekillerini Çiziniz.Saati Büyük Beyaz Diktörtgen Kartona Yapıştırıp Kalıptan Kestiğiniz Şekilleri Saatin Altına Monte Ediniz.

  Kartondan Yapılan Saat

  Kedi ve çiçekleri isterseniz resimde gördüğünüz gibi, isterseniz başka renklerde kesip saatin altına yapıştırınız. saatiniz  hazır

  Resimlere tıkladığınızda daha büyük olarak görürsünüz

  .
  Facebook'ta İlk Sen Paylaş
 • 42 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-