KARTONDAN KUŞ VE KAFESİNİ YAP

Kartondan Yapılan bir çok Etkinlik paylaştım.şimdide kartondan küçük bir kuş ve bu kuşu içine koyacağımız bir kafes yapıcaz.eminim evdeki minik yaramazlar bu Faliyete bayılacaklar .Diğer Karton Ve Kağıttan yapılanlar için Burdan Bakabilirsiniz.

Malzemelerimiz.

Kartonları Resimdeki Gibi Şeritler halinde kesiyoruz.tam ortalarına birer tane delik açıyoruz.

Kuşumuzu Kesiyoruz , iple tam ortasından bağlıyoruz..4 adet karton şeritin tam ortasındaki deliklerden ipi geçiriyoruz.

Yuvarlak bir kavanoz,yada kağıt bir kapak kullanıyoruz altı için. eğer o tarz birşeyiniz yoksa marketlerde satılan 2 tl lik üçgen peynirler var. onların kutusu süper olur :) Türkün aklını seveyim :) karton şeritleri resimdeki gibi tabanın altına yapıştırıyoruz.

sizde kuşumuza minik takviyeler yapıp daha güzel yapabilirsiniz. mesela ,Bir origami kuşla bu kafes daha şirin görünür.yada bana origami morigami zor gelir diyorsanız kuşumuzu biraz boyayınız. :) ben yinede origami kuş nasıl yapılır alta ekleyimde merak edip sitemden çıkıp gidip Googleda origami kuş yapılışını aramayın:)

İşte bu kuşlar tam olur. aa bunlar keçeden yapılmış,siz kartondan aynı şekilde yapabilirsiniz. :)Hizmette Sınır Tanımıyorum :)Maşallah :)

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on KARTONDAN KUŞ VE KAFESİNİ YAP

  1. GERÇEKTEN ÇOK GZEL BİR SİTE bende 8. sınıf öğrencisiyim ve teknoloji tasarım dersim için çok güzel bir site kağıttan kuş kafesi için TEŞEKKÜRLER

    • Kolay gelsin Niraycım. Sitede biraz dolaştığında daha bir çok ilgini çekecek Hobiler ve Derslerin için yardımcı olacak çalışmaları görebilirsin canım

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*


Shares