KARTONDAN KOLAY ŞATO YAPMA

basit-rulolardan-sato

Elimden geldiğince resimli anlatımlı içerikler koymayada çalışsam malesef bazılarının sadece bitmiş şeklini sunmak durumunda kalıyorum. Fakat bu noktadada sizlere yardımcı olabilmek adına nasıl yapılır,hangi malzemeleri kullanmışlar ve bu malzemeleri nerelerden ne kadara temin edebilirsiniz bildiğim kadarıyla yardımcı olmaya çalışıyorum. Bugünde yine paylaşacağım Basit ve kolayca yapabileceğiniz şato maketini nasıl yapabilirsiniz. onu anlatmaya çalışacağım.

basit-rulolardan-sato
basit-rulolardan-sato

Önce kullanulan malzemeye bir göz atalım.Zemin için ayakkabı kutusu yada bakkallardan,marketlerden temin edebileceğiniz bisküvi,gofret kutularındanda faydalanabilirsiniz. Şatoyu süslemede renkli fon kağıtlarından bayrak,pencere,kapı vs şekilleri kesmişler ve onların şatonun uygun yerlerine yapıştırmışlar. Rulolara gelince çevrenizde texstil atölyeleri varsa onlardan rica edebilirsiniz. veya kağıt peçete rulolarından,Alüminyum folyoların rulosundan,tuvalet kağıdı rulolarından faydalanabilirsiniz.Ortadaki büyük silindiri fon kağıdından kendiniz yapmak zorundasınız çünkü o büyüklükte silindir bulmak çok zor. Şatonun payraklarını şiş yaptığımız çubuklardan,bunlarıda marketlerin et reyonlarının olduğu bölümden 1,5 tl paketini alabilirsiniz. Şatonun üstündeki sivri kubbeleri Burdaki gibi yapın. Bu kubbeleri yaldızlı akrilik boya ile boyamışlar siz sulu boya,akrilik veya guaj boyada kullanabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*