KARTONDAN KALP ŞEKLİ KESİP FARE YAPIMI

kagittan-fare-yapilisi

Biraz büyük çocukların “bu nee yaaaa çok kolaaay bu” dediğini duyar gibiyim:) . Yanlız çocuklar şunu unutmayalıkmi size çok kolay gelen bu tarz faliyetler,etkinlikler Ana okulu,1. ve 2. sınıf öğrencileri için biraz uğraş verici.Hem kağıttan kalp şekillerinden yapılan bu minik faremiz çok sevimli değil mi allah aşkına :) Hem ilginç olan bu fare az öncede belirtiğim gibi kalp şeklinde kesilmiş değişik boylardaki kartonlarla yapılmış.Eminim çocuklar yaparkende çok keyif alarak yapacaklardır.Sizlere kolay gelsin.

kagittan-fare-yapilisi

 

4 adaet kalp kesiyoruz. Eb büyük olan kalp farenin altındaki zemini , diğeride farenin bedenini oluşturuyor.Küçük olan kalplerde faremizin kulakları olacak.2.resimde kalp ikiye katlanmış ve yarık olan orta kısmı bir miktar dışa çevrilmiş.Dışa çevrilen bu kısma yapıştırıcı sürerek altaki kalbe yapıştırıp farenin vücudunu bitirmiş oluyoruz.

 

1.resimde hala bir fare gibi görünmüyor ,ama az sonra faremiz tüm sevimliliğiyle bizlerle olacak:). 2. resimdeki gibi kulakları her iki yandan yapıştırınız.Peynir yapmak için  sarı kartondan kalp kesin ikiye katlayın ucunu kıvırıp yapıştırıcı sürüp farenin önüne yapıştırınız.Peynirin üstüne benekler yaparak peynirin gözenekleri görünümü verin.İnce uzun bir kuyruk kesin yapıştırın ve farenin gözünü ve burun kısmını resimdeki gibi çizin.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. İLKÖĞRETİM KES YAPIŞTIR KALPLERLE HAYVAN ŞEKİLLERİ FALİYETİ Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*