KARTON RULOYLA KUŞ EVİ YAPMA

rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-2

Kolay bir şekilde oyuncak veya süs mobil olarak kullanılacak küçük karton tuvalet kağıdı rulosundan yapılan kuş evi yapıyoruz bugün. Bize gerekli olan malzemeler : fon kağıdı,Boş karton rulo,Guaj veya Akrilik boya, makas,kalem ve yuvarlak bir şekilde karton kesebilmek için bir tabak. Desenli bir yüzeyi yapışkanlı kağıtları kırtasiyelerden ve marketlerden  rulo top şeklinde 2 tl civarı satın alabilirsiniz. Yada isterseniz evin çatısını kendiniz boyayarakta süsleyebilirsiniz.

rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-2
rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-2

rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-3 rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-4

Kartonun üzerine tuhla görünümü vermek için birbirine parelel dikdörtgenler çiziniz. Boş rulo kartonları akrilik boya ile boyayarak kurumasını bekleyiniz.İlk önce ruloların boyayınki diğer malzemeleri hazırlayıncaya kadar onlarda kurur beklemek zorunda kalmazsınız.

rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-5 rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-6

Kuruyan rulo kartonlara falçata(maket bıçağı ) ile veya yoksa bıçak ile pencereler açınız. Evin çatısı için küçük bir pasta tabağını kartona koyarak yuvarlak karton kesiniz. Bu yuvarlak karton çatı olacak.

rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-7 rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-8

Şimdi o yuvarlak kartonu nasıl bu şekilde koni şekline getireceğinize gelince yuvarlak kestiğiniz kartonu makasla tam ortasına gelinceye kadar kesiniz. Dikkat edin ikiye bölün demiyorum. Burdaki gibi yapabilirsiniz. Burda detayı gösteriyor

rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi rulodan-kolay-kus-evi-yapilisi-1

Evet mobil olarak kullanılmış kuş evleri tabi bu tarz kuşları oyuncakçılarda bulabilirsiniz ve tuhla görünümündeki kartonu kesip resimdekiler gibi yapıştırınız.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*