KARINCALARI ÖLDÜRMEDEN NASIL EVDEN UZAKLAŞTIRILIR


karincalardan-kurtulmanin-yollari

Evet Yaz geldi ve evlerimizde en çok ta Mutfakta Karıncalar cirit atmaya başladı. Eğer amacınız onları öldürmeden

karincalardan-kurtulmanin-yollari
karincalardan-kurtulmanin-yollari

uzaklaştırmaksa bunun bir çok yolu var.

Karıncalar Bereket getirir derler fakat Bereketten ziyade mikrop taşıyorlar.

Bir çok yere girip çıkan Karıncalar Mutfakta yiyeceklerin üzerinde hatta ekmek dolabını istila etmiş durumdalar.

Ben hiç bir Hayvanı asla öldürmem en azından çok korkmadığım ya da mecbur kalmadığım sürece.

Fakat Karıncalar Mutfak Tezgahının üzerini sardıkları zaman onları oradan uzaklaştırmak için bir bezle ya da bir fırça yardımı ile oradan toplamaya çalıştığımda ister istemez zarar verebiliyorum.

karincalari-oldurmeden-ortamdan-uzak-tutmak
karincalari-oldurmeden-ortamdan-uzak-tutmak

Talk Pudrası:Lüten kullanmayınız

Yazı Düzenlenmiş ve yeni bilgiler eklenmiştir.Karıncalardan Nasıl Kurtuluruz? sorusunun en basit ve kesin çözümü Talk Pudrası.

Dikkat lütfen Okuyunuz :Güncelleme: 14 Mayıs 2016 03:19 Cumartesi Not:Bebek Pudrası olan Talk Pudralarının Karıncaları öldürdüğünü yeni öğrendiğim için lütfen Talk Pudrasını Karıncalar için kullanmayız

Nane Yağı

Aynı zamanda birde çok işe yaradığını duyduğum Nane Yağı.

Aktarlarda satılan Nane yağını bir kartona sürerek onların en çok geldikleri alana koyduğumuzda keskin Nane kokusunun onları  kaçırdığını duydum.

Fakat denediğim bir yöntem olmadığı için sonuçtan tam emin değilim.

Limon:

Küçük kesilmiş Limon parçaları Karıncaların giriş yaptığı alanlara konulduğunda Karıncalar orada istenmediklerini anlamakta ve tekrar o mekana gelmedikleri söylenir

Salatalık Kabuğu:

Salatalık Kabukları ince uzun kesilerek Karıncaların Eve ya da Dükkanlara giriş yaptığı deliklerin olduğu bölgelere konulur.Bu Yöntemin de Karıncaları uzak tuttuğu söylenir

Tebeşir  ve Kireç:

Karıncaların giriş yapmasını istemediği alanların önüne biraz toz kireç dökebilir ya da Okullarda eskiden kullanılan Tebeşir ile bir çizgi çizerek onların içeri girmesi engellenir.Tebeşir tozunun kokusu ve bileşeni Karıncaları Evlerden,Mutfaklardan uzak tutar.Nihayetinde Allah’ın yarattığı bu çalışkan böceklere zarar vermeden uzaklaştırabiliriz.

Fare ve Böcekleri Evden Uzak Tutmak adlı makalemizi buradan okuyabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

6 Comments on KARINCALARI ÖLDÜRMEDEN NASIL EVDEN UZAKLAŞTIRILIR

  1. Elma Sirkesi, sarımsak, nane, limon, kireç hepsini denedim ama bir türlü sonuç almadım. kapattığım karınca yuva girişlerinin yerine yenileri açıldı. Karıncaları öldürmeden uzaklaştırmak için denemediğim yol kalmadı. Daha sonra bir marketten aldığım karınca spreyini kullandım. yarım saat içerisinde tek bir karınca bile kalmadı. Yalnız ilk spreyi sıkarken karınların üzerine püskürtmüştüm. o karıncaların sonradan öldüğünü gördüm. siz önce süpürün daha sonra spreyi sıkın. Birde 3 ay etkili yazıyor. Benim gibi 1 hafta uğraşmayın. Diğerlerinin hiç biri çözüm değil. Daha sonradan mutfak tezgahına ve yatağınıza kadar girerlerse pişmanlık yaşamayın…

  2. Karıncaların gezdikleri yerlere Aspirin diye bir sprey deterjan var onu püskürtüyorum ama bir kaç gün silmiyorum asla gelmiyorlar.

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. FARELERİ VE BÖCEKLERİ ÖLDÜRMEDEN EVDEN NASIL UZAK TUTARIZ | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*