KAĞIT BEBEK AYAKKABISI VE ŞABLONU İLE BEBEK ŞEKERİ YAPMAbebek-sekeri-yapimi-icin-kagittan-bebek-ayakkabi-sablon

Bebek şekeri yapımında kullanabileceğiniz Kağıt Bebek ayakkabı ve şablonları. Son yıllarda çok moda olan Bebek doğumundan sonra Annenin yakınlarına Nikah şekeri gibi Bebek şekeri dağıtması.

Gelenek haline gelen Bebek şekeri Nedir?  Bebebeğin 40 çıkınca okunan Mevlüt sonrası Bebeği görmeye gelen misafirlere ikramlardan sonra içinde şekerlemeler olan birbirinden şirin süs Bebek şekerleridir.

Aynı gelenek Sünnet ve Nikah sonrası da uygulanır. Üzeri tül ve renkli sevimli şeylerle süslenen Bebek şekeri el yapımı olduğu zaman çok daha makbul olur.

Genelde Anneler özenerek kendileri hatıra olarak evde Bebek Şekerlerini yakınları ile birlikte hazırlar. Bu resimlerde gördüğünüz Kağıt Bebek Sandaleti kalıbını kullanarak içine şekerlemeler koyup desenli kağıtlar ile yapabilirsiniz.

Fakat Bebeğin cinsiyetine uygun renklerdeki Keçe kumaşları kullanarak bu Bebek ayakkabısını yaparsanız bence çok daha anlamlı ve güzel olur.

Arkasına mıknatıs yapıştırırsanız Magnet olarak kullanılır.

bebek-sekeri-yapimi-icin-kagittan-bebek-ayakkabi-sablon
bebek-sekeri-yapimi-icin-kagittan-bebek-ayakkabi-sablon

bebek-sekeri-yapimi-icin-kagittan-bebek-ayakkabi-sablon-1
bebek-sekeri-yapimi-icin-kagittan-bebek-ayakkabi-sablon-2

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5069 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*