igne-oyasi-ornekleri
igne-oyasi-ornekleri

Kadınların Vazgeçilmezi İğne Oyaları Ve İğne Oyası Modelleri

Kadınların Vazgeçilmezi İğne Oyaları Ve İğne Oyası Modelleri

Özellikle kadınların, daha çok tesettürlü kadınların tercihi olan iğne oyası modelleri, yazmalar üzerine işlenerek bir trend haline gelmiştir. Her sene değişik modellerle öne çıkan iğne oyaları son yıllarda çeşitliliğini arttırarak kendi kategorisinde bolca seçenek sunar hale gelmiştir. Eski zamanlardan beri süregelen örgü modelleri, günümüzde de geçerliliğini koruyarak çeyizlerin vazgeçilmez parçaları haline gelmiştir.

igne-oyalari
igne-oyalari

Genç kızların hayalleri olan çeyizlerini de süsleyen en nadide parçalardan biri olmuştur. Siz anneler, genç kızların çeyizlerinde iğne oyalarına yer verebilirsiniz. İğne oyası ile örgü işine başlangıç adımını atmak hayli zor gelebilir. Ancak bu duruma çözüm olarak kolay iğne oyası modelleri ile başlangıç yapılabilmektedir.

Ülkemizde her yörenin kendine has özelliklerde iğne oyası örnekleri ve iğne oyası modelleri bulunmaktadır. Her yörenin kendine has çizgileri ve renkleri ön plana çıkmaktadır.İğne oyaları oldukça zahmetli ve zaman alan elişi çalışmalarıdır. Bu yüzden değeri parayla ölçülemez el emekleridir.

igne-oyasi-ornekleri
igne-oyasi-ornekleri

İğne oyalı tülbent ve yazma kenarı örnekleri genellikle genç kızların çeyizlerinde ve bohçalarda daha çok kullanılır. Bunun yanında havlu kenarı örneklerinde de iğne oyaları tercih edilmektedir.

 İğne oyası modelleri ve iğne oyası örnekleri ile daha fazla bilgile https://1yumak.com/ web sitemizden ulaşabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. OYALAR VE YAPILIŞLARI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*