İZMİRDEKİ BÜYÜK ATATÜRK HEYKELİ,MASKIATATÜRK MASKI

Buca Belediyesi Ulu Önder Atatürk’ün devasa bir maskını İlçenin yüksek bir tepesinin kaya zemini üzerine işleyecek.
Eylül ayında yapılan tanıtım kokteyli ile startı verilen Atatürk Maskı; Buca Çaldıran Mahallesi, Taşocakları Mevkii’nde yüksek bir tepenin, Yeşildere Çevre Yolu’na bakan ön yüzüne, yer yer kırılarak, püskürtme beton tekniğiyle yaklaşık 40 m yüksekliğinde, 3 boyutlu olarak konuşlandırılacak.

Atatürk Maskı’nın kaya zemin üzerine işlenmesi işinin teknik danışmanlığını; Dokuz Eylül Üniversitesi ve Ege Üniversitesi Jeoloji, Jeofizik ve İnşaat Bölümü hocaları yapmakta olup, fizibilite ve projelendirme çalışmaları bittiğinde, tahmini olarak 50 ton çelik hasır, 500 m3 püskürtme beton ve 300 ton çelik konstrüksiyon kullanılacak.

Tepe civarında çevre düzenleme çalışmaları yapılacak.Ayrıca alan gece gündüz aydınlatılacak. Projenin iki yılda tamamlanması planlanıyor.

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*