evlilik-terapisti

İstanbul’da Uzman Psikolog Desteği

İstanbul’da Uzman Psikolog Desteği

Hayatımız boyunca aldığımız kararlar kendimize göre bizi iyi veya kötü bir şekilde yönlendirir. Yanlış olduğunu düşündüğümüz bir karar bize çok güzel dönüşler sağlayabilir. Gerçekten yapmayı istediğimiz ve bunu gerçekleştirdiğimiz bir karar ise sonucunda bizi istediğimiz kadar tatmin etmeyebilir. İşte yapmaya karar verdiğimiz, bizim dâhilimizde ve bizim dışımızda gelişen her olay edindiğimiz birer tecrübedir. Yaşam şartlarımız fiziksel sağlığımızı etkilediği kadar ruh sağlığımızı da etkiler. Ancak çoğu zaman ruhumuzun bu durumlardan ne kadar etkilendiğini fark etmeyiz.

Ruh sağlığımızın yara aldığını gözlemlemek için belli durumları belirlemek yeterlidir aslında. En ufak bir duruma gereğinden fazla tepki göstermek, değişken duygu durumları, geçmeyen üzüntü halleri gibi yaşamın kalitesini düşüren belirtiler arasında sayılabilir. Kolayca aşılabilecek olaylar bir anda çözülemeyecek ve dünyanın en

büyük sorunu haline getirilebilir. Bu gibi durumlarda çözüme ulaşmak için bir uzmandan yardım almak en doğru karar olacaktır.

Yaşamı daha verimli hale getirmek için uygulanan terapiler oldukça çeşitlidir. Bireysel olarak bir sorun olduğu düşünülüyorsa buna göre kişi odaklı terapi seansları gerçekleştirilebilir. Çiftler arasında sürekli anlaşmazlıklar oluyor ve bir türlü düzeltemiyorlarsa çift terapileri, tüm aileyi ilgilendirebileceği düşünülen konularda da aile terapileri yapılabilir.

İlişkilerinizde partnerinizle her şey çok güzel başlamışken neden sonra sürekli tartışmaya başladığınızı çözemiyor, ayrılık kararından önce sorunları halletmek için bir uzmandan yardım almak istiyorsanız bir evlilik terapisti ile görüşmeniz gerekmektedir. Bu alandaki uzman kişiler terapi için başvuranları hem yapıları itibari ile hem de ilişkilerinin durumu ile ilgili olarak daha net bir şekilde değerlendirebilirler. Yapılan seanslarda amaç ilişkiyi kurtarmaya ve kişilerin daha olumlu

bir bakış açısına kavuşmasını sağlamaktır. Ortada belli bir sorun olmasa bile, ayrılık düşünülmese bile çiftlerin ortak olarak bir sıkıntıları varsa terapistten yardım almaları yararlı olacaktır.

Evlilik öncesi bir terapiste başvurmak ve bazı eğitimler almak da evlilik sonrasında çiftlere oldukça yarar sağlayacaktır. Evlilik gerçekleştiren çiftler hayatlarının belli bir noktasından sonra diğer insanlara göre daha fazla zaman geçirmek istedikleri kişiyi belirlemiş olurlar. Birbirlerine hayat boyunca destek olabilecekleri yakın bir ilişki kurmaları gerekir. Bunun sağlanması için de oluşturulan yakın ilişki yeteneklerini geliştirme eğitim programları ile aşılamayacak sorunları olmayan bir evlilik yürütebilirler.

Psikoloji alanında genel olarak bakıldığında en deneyimli hizmetlerin sunulduğu şehirlerden birisi İstanbul’dur. Bunun sebebi terapi seanslarının en çok gerçekleştirildiği yerin İstanbul olmasından kaynaklanmaktadır. Şehrin kalabalık nüfusu, hayatın çok hızlı bir şekilde akması, şehrin sürekli göç alması gibi sebeplerle

bünyesinde çeşit çeşit insan barındırır İstanbul. Bu stresin üstesinden gelmek için de İstanbul, psikolog açısından kendisini zengin tutmaktadır.

Tek başınıza veya eşinizle veya ailenizle çözemediğiniz bir sorun olduğunda bir uzmandan yardım almanız kadar doğal bir durum yoktur. Psikologlar ruhunuzun doktorudur ve ruhunuz da bedeniniz gibi hastalanabilmektedir.

İstanbul’da bir psikolojik destek ihtiyacındaysanız İstanbul Psikolog  linkine tıklayabilirsiniz.

Psikoloji, kadın erkek ilişkileri gibi konularda makalelere ulaşmak için, www.terapievi.com sitesine göz atabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on İstanbul’da Uzman Psikolog Desteği

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*