İNTERNETTEN TESETTÜR GİYSİSİ SATAN MAĞAZALAR,SİTELER


TESETTÜR GİYİM MAĞAZALARI

İnternet, tesettür giyime yer açtı

Tesettür markaları internettten satışa bir türlü ısınamadı. Ancak bazı butiklerin ve tasarımcıların kıyafetleri için özel alışveriş siteleri açılıyor. Yasemin Akat, Jaade, Sheeva ve Minay Butik’in tesettüre uygun kıyafetlerini internetten bulabilirsiniz.Kadınların, giyim kuşam gibi bir alanda deneyip, dokunmadan internetten alışveriş yapmayacağı düşünülürken, bu fikirler çoktan geride kaldı. İlk açılan alışveriş sitelerinin bugün 4 milyon üyesi olduğunu öğrenince bu konuda daha net konuşabiliyoruz. Bu öncü sitelerde bir kesim için çok uygun ve indirimli ürünler bulmak mümkün iken, tesettür giyime uygun ürün bulmak neredeyse imkansızdı. Böylece onların görmezden geldikleri bu durum yeni bir iş alanı açmış oldu aslında. Tesettür giyim ürünleri satan private shopping (üyelik gerektiren siteler) siteleri ve indirimli internet mağazacılığı oluştu.

www.diclegiyim.com
www.akmagaza.com
www.aydan.com.tr
www.kayragiyim.com
www.selamgiyim.com
www.yenimoda.com
www.modalama.com/tesettur_giyim
www.tekbir.com.tr
www.modaninmerkezi.com
www.imajgiyim.com
www.yesiltopuklar.com/islami-sosyete/tesettur-giyim
www.gelindamatfirsati.com

Tesettür giyime uygun satış yapan siteler sektöre rağmen oldukça hızlı ilerliyor. Sadece tesettür giyim üreten firmalarla çalışmıyorlar. Farklı markalardaki tesettüre uygun uzun etek, tunik gibi ürünleri bir araya getiriyor ve satışa sunuyorlar. Zira tesettür giyim markalarının bir kısmı hâlâ internetten satışa şüpheyle yaklaşıyor. Diğer taraftan internet siteleri ise özellikle Anadolu’ya ürün gönderdiklerini ifade ediyorlar.

Sektörün öncüsü internet mağazaları da boş durmuyor, herkes pürtelaş. Pazara ilk giren private shopping mağazaları artık işi büyüttü, tasarımcılarla çalışıyor, onlara özel butikler açıyorlar. Bahar Korçan, Arzu Kaprol, Simay Bülbül, Özgür Mansur ve daha birçok tasarımcı ve butik, internet mağazaları sayesinde geniş kitlelerle buluşuyor. Bu konuda talepler oldukça memnun edici olmalı ki örneğin Simay Bülbül artık bir private shopping mağazasına Pure markasıyla özel koleksiyon hazırlıyor.

Erenköy butikleri internette

Tesettürlü müşterilere hitap eden butikler ve tasarımcılar ise tesettür giyim markalarından daha hızlı adapte oldu internete. Bazı tesettür giyim üreticileri hâlâ girsek mi girmesek mi diye düşünedursun Erenköy, Üsküdar gibi yerlerde açtıkları butiklerle tesettürlü kesimin ihtiyacına cevap vermeye çalışan markalar internet mağazalarında çoktan yerlerini aldılar. Böylece bu ürünlere sadece İstanbul’dan değil, Türkiye’nin her yerinden ulaşılabiliyor. Ayrıca bu butikleri internet mağazalarında her gün 60 bin insan ziyaret etmiş oluyor. Bu sadece oradaki satışları değil, mağazadaki satışları da pozitif etkiliyor.

Fatih’te çok yeni bir butik olan Pembe Pırıltılar bile hemen modanisa.com’da ürünlerini satmaya başlamış. Geçtiğimiz günlerde Jaade Giyim’in ve Yasemin Akat’ın tasarımları yenimoda.com’da satılıyordu örneğin. Minay Butik, Sheeva Butik ürünleri ve Gönül Kolat’ın tütü etekleri de modanisa.com’da alıcısıyla buluşuyor.

Tesettür giyim firmaları gençleri mağazalara çekme konusunda sıkıntı yaşarken internet siteleri bu konuda oldukça başarılı. Yakında bu siteler de tasarımcılarla başka ortak işlere imza atacak. Tıpkı Simay Bülbül’ün bir internet satış sitesine özel bir marka oluşturması gibi adımları onlardan da bekliyoruz.

Mağaza açamıyorsan site aç

İngiltere’deki tasarımcıları ve blogları yakından takip ediyoruz. Londra’da tasarıma duyarlı Müslüman bir kitle yaşıyor. Blogerların çoğu İstanbul’a birkaç kez uğramış. Türkiye’deki markaları yakından takip ediyorlar. Bizde ipek eşarp kullanımı oldukça fazla. İpek akan bir kumaş olduğu için bağlaması haliyle maharet istiyor. Bize çok kolay gelse de… İngiltere’de Türklerin eşarp bağlama tarzına ‘Turkish Hijab’ deniyor. Geçtiğimiz günlerde dünyada çok takip edilen hijabstyle.com’da Türkiye’den bir markanın haberi vardı. Setrems ürünleri artık Londra’da da satılıyormuş. Ben önce mağaza açtıklarını zannettim ama değil. Londra için özel internet sitesi kurmuşlar. Blogerlar bu durumu sevinçle duyurmuşlardı, “Setrems ürünleri sonunda Londra’da” diye bir başlıkla… Londra’da iyi bir yerde mağaza açmanın çok maliyetli olduğunu düşünürsek internet mağazası açmak, kitlelere ulaşmada çok iyi bir çözüm. Daha sonra mağaza da açılabilir.

Styleislam’dan Ramazan tişörtleri

TESETTÜR GİYİM MAĞAZALARI

Artık hepimiz onları biliyoruz. Onlar karikatür krizinin ürünü. Mesaj veren tişörtleri bir anda çok sevildi. Türkiye’de de oldukça sağlam bir müşteri kitlesine sahipler. Styleislam espri anlayışı ile gençleri kendine bağladı. Yaptıkları yeni tasarımlarla da bunu sürdürmeye kararlı görünüyorlar. Ramazan için yaptıkları tasarımlar yine gençlerin kalbini kazanıyor. Ramazan’da yemek, içmek ve kavga etmek yasaktır; bunu çok hoş simgelemişler. Müslümanları ötekileştirme konusunda zor günler yaşadığımız günlerde Ramazan tişörtleri İslam’ın ne kadar hayatın içinde ve pozitif bir din olduğunu çok güzel vurguluyor.

YAZI – KEZBAN KARAGÖZ -Zaman- 20.08.2011
www.diclegiyim.com www.aydan.com.tr www.kayragiyim.com www.selamgiyim.com www.yenimoda.com www.modalama.com/tesettur_giyim www.tekbir.com.tr www.modaninmerkezi.com www.imajgiyim.com www.yesiltopuklar.com/islami-sosyete/tesettur-giyim

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*