Resim Bulunamadı

HÜCRE MODELİ YAPILIŞI ÖDEVİ

 • Sponsor Bağlantılar
  HÜCRE MODELİ YAPILIŞI ÖDEVİ

  Bir Başka Ödev Konusu Olan Hücre Modeli Yapılışı Ödevi ,Bugün İşleyeceğimiz Konulardan.Proje Ve Performans Ödevleri.Resimli Detaylı Anlatım.

  Daha önce 1. resmi eklemiştim bugün yani 30.09.2013 tarihinde oğlum Gurur ile beraber yaptığımız Hücre modeli maketinide eklemek istedim.

  Dediğim gibi 1. resimde görmüş olduğunuz alıntı diğer resimdeki çalışmalar Oğluma aitir.

  Bizim Hücre Modeli daha çok Bitki,meyve Hücre modelini anlatıyor.

  Evde nasıl Hücre modeli yapılır,Hücre modeli için malzemeler nelerdir,Hücre modeli nasıl yapılır,Hücre modeli resimli anlatımı vs vs diye googlde arama yapanlara kolaylık olsun.

  Şimdi bizim yaptığımız çalışmanın altına hangi malzemeleri kullandığımızı ve Hücre modelini nasıl yapıldığını detaylı olarak yazacağım.

  Bakalım oğlumun öğretmeni ne düşünecek bana göre oldukça iyi bir çalışma oldu. Bu arada Öğretmen beğenmiş fakat bizim çalışma Hayvan Hücre Modeli üzerine olmuş.

  Tam emin değilim fakat Duvarlarımı ne yanlış olmuş bilginize. Hım bu arada Oğlum 95 almış :)

  Üsteki Resimde Hücre modeli maketi ve Kolay hücre modeli yapılışının resimleri var Anlatımı Hücre Modeli Videosunda alta

  Hücre Modeli Yapalım ile mikayil2009
  Hayvan,Bitki Hücre Modeli

  Öncelikle koltuk gibi görünen şu Hücre duvarını oluşturmak için oğlumun topunu feda ederek topu iğneyle patlattık ve patlak topun 3/1 keserek bir dilimini çıkardık.

  Topun içini pamukla doldurduk ve etrafını defter kabıyla sararak Hücre duvarını oluşturduk.

  Topun iç tarafına Hücreleri koyacağımız yerdeki pamuklar düz ve sağlam dursun diye para bantıyla pamukları yapıştırdıktan sonra A4 kağıdıyla pamukları kamufle ederek platformu oluşturduk.

  Evet Hücre modeli maketinin önden görünüşü 3 boyutlu Hücre Modeli maketimiz için Oyun hamurları kullandık.Oyun hamurları daha sonra kuruduktan sonra ufalanıp çatladığı için likit yani sıvı yapıştırıcı ile etraflarını bolca yapıştırıcı sürerek parlak ve sağlam olmalarını sağladık ve yapıştırdık.

  Oyun hamurundan yapılan Hücrelerimizin tepeden görünüşü

  Evet gördüğünüz gibi hamur yani hücrelerimiz bayağı parlak oldu:) aksi taktirde sabah okula gidinceye kadar hamur kırılır ve Hücre Maketi çalışmamız mağvolurdu.

  Fotoğraf-0120

  Diğer yandan çekilmiş

  Fotoğraf-0119

  Sponsor Bağlantılar
 • 4 yorum yapılmış. Bir yorumda sen yap!
  • bokkkk gibi bişey anlamadım

  • Yorum Yapmak İster misiniz?

   İsim ve mail adresinizi yazın. E-Posta adresiniz gizli kalacaktır.

   Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

El İşleri -Hobiler-Facebook Kapakresimleri-Moda-