HÜCRE MODELİ YAPILIŞI ÖDEVİ

hobium01;

Bir Başka Ödev Konusu Olan Hücre Modeli Yapılışı Ödevi ,Bugün İşleyeceğimiz Konulardan.Proje Ve Performans Ödevleri.Resimli Detaylı Anlatım.

Daha önce 1. resmi eklemiştim bugün yani 30.09.2013 tarihinde oğlum Gurur ile beraber yaptığımız Hücre modeli maketinide eklemek istedim.

Dediğim gibi 1. resimde görmüş olduğunuz alıntı diğer resimdeki çalışmalar Oğluma aitir.

Bizim Hücre Modeli daha çok Bitki,meyve Hücre modelini anlatıyor.

Evde nasıl Hücre modeli yapılır,Hücre modeli için malzemeler nelerdir,Hücre modeli nasıl yapılır,Hücre modeli resimli anlatımı vs vs diye googlde arama yapanlara kolaylık olsun.

Şimdi bizim yaptığımız çalışmanın altına hangi malzemeleri kullandığımızı ve Hücre modelini nasıl yapıldığını detaylı olarak yazacağım.

Bakalım oğlumun öğretmeni ne düşünecek bana göre oldukça iyi bir çalışma oldu. Bu arada Öğretmen beğenmiş fakat bizim çalışma Hayvan Hücre Modeli üzerine olmuş.

Tam emin değilim fakat Duvarlarımı ne yanlış olmuş bilginize. Hım bu arada Oğlum 95 almış :)

Üsteki Resimde Hücre modeli maketi ve Kolay hücre modeli yapılışının resimleri var Anlatımı Hücre Modeli Videosunda alta

Hücre Modeli Yapalım ile mikayil2009
Hayvan,Bitki Hücre Modeli

Öncelikle koltuk gibi görünen şu Hücre duvarını oluşturmak için oğlumun topunu feda ederek topu iğneyle patlattık ve patlak topun 3/1 keserek bir dilimini çıkardık.

Topun içini pamukla doldurduk ve etrafını defter kabıyla sararak Hücre duvarını oluşturduk.

Topun iç tarafına Hücreleri koyacağımız yerdeki pamuklar düz ve sağlam dursun diye para bandıyla pamukları yapıştırdıktan sonra A4 kağıdıyla pamukları kamufle ederek platformu oluşturduk.

Evet Hücre modeli maketinin önden görünüşü 3 boyutlu Hücre Modeli maketimiz için Oyun hamurları kullandık.Oyun hamurları daha sonra kuruduktan sonra ufalanıp çatladığı için likit yani sıvı yapıştırıcı ile etraflarını bolca yapıştırıcı sürerek parlak ve sağlam olmalarını sağladık ve yapıştırdık.

Oyun hamurundan yapılan Hücrelerimizin tepeden görünüşü

Evet gördüğünüz gibi hamur yani hücrelerimiz bayağı parlak oldu:) aksi taktirde sabah okula gidinceye kadar hamur kırılır ve Hücre Modeli Maketi çalışmamız mahvolurdu.

Galerideki Hücre Modeli Resimleri Atayurt Okulları ve Özel Bahçelievler ihlas ilköğretim okulu 6. Sınıf öğrencileri tarafından yapılmıştır.

Hücre Modeli yaparken neler kullanılır?

Hücre Modeli Yapılışında Eva Kağıdı,Oyun Hamuru,Düğme,Boncuk Jöle,Fon kağıdı,uzun makarna

6. Sınıf Fen Hayan ve Bitki Hücre Modelleri Yapılışı

Fotoğraf-0120

Diğer yandan çekilmiş

Fotoğraf-0119

Resimlere tıklayarak daha büyük olarak görebilirsiniz.

Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

42 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 9 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

12 Responses

 1. mucahit diyor ki:

  yaa bn basit ve kolay olmak üzere hangi malzemeleri kullanbilirm ADMİN bna acil yazarmısınız <333

 2. kadir yakışmış diyor ki:

  susunlan çocuğa karışmayın

 3. sıla diyor ki:

  ya ben hamurdan diom bunlar yok jole yok boncuk arkadaşlar hamurdan yapılışını nereden bulabilirim acaba

 4. saba tümer diyor ki:

  bokkkk gibi bişey anlamadım

  • admin diyor ki:

   oldukça kaba ve hoş olmayan bir yorum.

  • LAN TOP diyor ki:

   OLM ADAM OL LAN DOVERIM SENI LAN

   • admin diyor ki:

    Cahil insandan uzak dur demiş atalarımız.Sanırım bu mesajı yazanda ya 7 yaşında yada 5 yaşındaki çocuğun zekasına sahip.Olduğu gibi kendi haline bırakalım arkadaşı sakinşleşsin:)

   • sıla diyor ki:

    onlar kendi araların da kavaga ediyorlar sen niye karışıyon dümbük ha admin doğru söylüor küfür etmiş tmm ama sen niye karışıon ha ağzını topla belki senin büyüğünde olabilir.

    • Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu diyor ki:

     Sıla canım maalesef bazen Admin olarak böyle küfürler alabiliyorum. Fakat onların terbiye görmemiş yaramaz çocuklar olduklarını düşünerek hoşgörülü olmaya çalışıyorum. Sen tatlı ve iyi bir kızsın. Şimdi bana bu sayfada tam olarak neler görmek istiyorsun buraya yaz ben senin için hemen ekleyeceğim.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir