HOBİ ÇUBUKLARINDAN KASE YAPIMI

hobi-cubuklarindan-kase-yapilisi

Hobi çubuklarıyla bir kase nasıl yapılır onu öğreneceğiz sizlerle bugün.Resimleriyle ve detaylı anlatımıyla yapmakta hiç zorluk çekmeyeceğini bu güzel kaseyi yapmak için çok fazla malzemeyede gerek yok.Hobi çubukları ne kadar diye merak edenlere 50 tane kadarı yaklaşık 5 tl ye satılıyor.Kırtasiye,oyuncakçı,hobi mağazaları,halk ve ucuzluk pazarı dükkanlardan alabilirsiniz.

hobi-cubuklarindan-kase-yapilisi

Öncelikle 10 sıra resimdeki gibi altıgen olucak şekilde tutkalla üst,üste gelicek şekilde uçlarından yapıştırıyoruz.

9 sıra yapılmış 10.sırada kasenin altı yapılmaya başlanıyor.Siz isterseniz daha az yda çok yapabilirsiniz bu kasenin boyunun ne kadar olmasını istediğinize göre değişir.


Yavaş yavaş çemberi daraltarak çubukların arasında aralık olmayacak yan yana bitişik olacak şekilde sepet örer gibi yapıştırma işlemine devam ediniz.

Kasenin ortasına gelindiğinde ortayı bir sıra çubukla kapatıyoruz alyaki resmi inceleyiniz.

10 Adet dondurma yada hobi çubuğunla alt kısmı kapatıp kaseyi tamamlıyoruz.Arzu ederseniz kasenizi ahşap boya,Akrilik,Vernil,Guaj boya vs ile boyayarak daha güzel görünmesini sağlıyabilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*