HOBİ ÇUBUKLARINDAN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ YAPILIŞI


Metal resim çerçeveleri güzel anıları,unutmak istenmeyen hatıraları,anları hatırlatmak içinhep çok soğuk gelmiştir bana. Sevimsiz ve soğuk hiç bir ışığı,al benisi olmayan bir resim çerçevesi hatıralara  O an resimlerini taşımaya laik değil gibi geliyor bana.Benim terciğim oyma sanatı ile Ahşap oyma resim çerçeveleri yada emek verilerek içine sevgini katarak yaptığın çerçeveler manen çok daha önemli benim için. Benim gibi düşünen bir hanımefendinin yaptığı hobi çubuklarından yapılan sevimli çerçeveyi sizlerde görün istedim.İster yediğiniz dondurma çubuklarını biriktirin ,ister hiç uğraşmayın ve aynı dondurma çubuğu gibi görünen ve değişik boy ve kalınlıkları olan bu hobi çubuklarını kullanabilirsiniz. Merak edenler için bu Hobi Çubukları nerde satılır,fiyatları ne kadar? blgi vereyim. Büyük boy hobi çubuklarının eni 1,5 santim boyu 15 santimdir bir paket içinde 45 adet bulunur ve fiyatları 6 TL. Mini boy hobi çubuklarının eni 0,5 santim boyuda 11 santim pakette 45 adet vardır fiyatlarıda 4 Tl. Küçük boy hobi çubuklarının eni 1 santim boyu 11, santim bir pakette 45 adet bulunur ve fiyatı 5 Tl dir.Nerde satıldıklarına gelince Hobi mağazaları,Kırtasiyeler,Japon pazarlarında. Online olarak internetten satın almak isterseniz Bu siteden  satın alabilirsiniz. Evet gerekli bilgileri verdikten sonra resimleri inceleyerek hangi malzemeler kullanılmış ve nasıl yapılmış anladığım kadarıyla sizlerede anlatayım.

nelerden-resim-cercevesi-yapilir-hobi-cubuklari

nelerden-resim-cercevesi-yapilir-hobi-cubuklari-1
nelerden-resim-cercevesi-yapilir-hobi-cubuklari-1

Evet öncelikle 7 adet hobi çubuğunu 1. resimdeki gibi boy,boy yan yana koyunuz.2 adet hobi çubuğunu 7 adet olan çubukları biraradatutması için enine tutkal(yapıştırıcı) sürerek 2. resimdeki gibi yapıştırınız. 3. resimde tekrak iki çubuk kullanarak boyuna 2 adet çubuk daha sonra tekrar 4. resimdeki gibi enne 2 adet çubuk yapıştırarak çerçevenin  tasarımını oluşturuyoruz. Fakat şuna çok dikkat ediniz son yapıştırılan çubukların orta bölümünü yapıştırmayın çünkü orası açık kalmalıki resimi ordan çerçevenin içine koyabilesiniz.Tüm bunları yaptıktan gerisi sizin yaratıcılığınıza veiçerisine koyacağınız fotoğrafı seçmenize kalıyor.Hobi çubuklarından yapılan Fotoğraf Çerçevesi süslemesini isterseniz resimdeki gibi çimleri kırtasiyeden alacağınız şönilden yapabilir çerçevenin etrafına kuru dal parçalarından ağaç Eva kağıdından yada fon kağıdından Güneş yapabilisiniz.Çerçevenin çevresine renkli minik düğmeler yapıştırabilirsinizde.

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 Comments on HOBİ ÇUBUKLARINDAN FOTOĞRAF ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. NAZARCA.COM

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*