HOBİ ÇUBUKLARINDAN BİLEKLİK TAKI YAPMA

Otantik takıları sevenler için hobi çubuklarından kolay bir şekilde yapılan takı bileklikler hoşunuza gidecektir diye düşünüyorum. Bu takılara otantik dedim ama aslında çok orjinal ve doğal takılar. Eminim genç kızlar bu takılara bayılacaktırlar. Hem böylelikle herkeste olmayan özel istediğinizi yazabileceğiniz,istediğiniz gibi süsleyeceğiniz size ait sizi anlatan takılarınız olur.Şimdi hep beraber dondurma çubukları veya kırtasiyelerde paketler halinde 5 tl civarı 25 lik paketi satılan hobi çubuklarıyla nasıl bilezik yapılır öğrenelim.

hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi
hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi

hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi-1  hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi-2
Bildiğimiz çeşme suyunun içinde 4-5 saat kadar hobi çubuklarını bekletiniz bu sürede hobi çubukları yumuşayacak ve bükülebilinir hale gelecektir.İyice yumuşadıktan sonra bir bardağın içine resimdeki gibi bükerek koyun çubuklar orada bir kaç saat kuruyuncaya ve bilezik şeklini alıncaya kadar kalsınlar. İyice kuruduklarında çıkarın.
hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi-3  hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi-4
Evet gördüğünüz gibi bileklik şeklini almışlar. Bundan sonrası Akrilik boya ile yapacaklarınız sizin arzu ve yaratıcılığınıza kalmış birşey sade bir şekilde rengarenk boyayabilir,üzerlerine isimler veya güzel sözler yazabilir yada resimlerle şirin ve güzel takılar haline getirebilirsiniz.
hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi-5  hobi-cubuklarindan-bilezik-yapilisi
İsterseniz üzerine küçük çıkartmalar veya stickerler yapıştırabilirsiniz. Kolay gelsin.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*