HAŞLANMIŞ YUMURTAYLA ÖRÜMCEK ŞEKLİ OLUŞTURMA


yumurtadan-yapilan-orumcek-sekli

Yumurtanın yemenin önemi ve yumurtada olan protein çocuklar için ne kadar gerekli bir çok anne bilir. Yumurta sevmeyen çocuklara yumurtayı sevdirebilmek için değişik şekilde  süslemeler ve şekiller ile çocukların ilgisini çekerek yedirmeye çalışırlar. Yabancı bir blogta görerek arşivime aldığım bu yumurta benim için ne kadar iştah açıcı görünmesede çocuklara cazip gelebilir. Anneler çocukları söz konusu olduğunda ne kadar yaratıcı olabiliyorlar iyi bir örnek:). Bakalım bu yaratıcı Anne hangi malzemeler ile Haşlanmış yumurta ile örümcek şekli oluşturmuş görelim.

yumurtadan-yapilan-orumcek-sekli (335 x 223)

Öncelikle yumurtaları iyice haşlayalım ve diklemesine ortadan ikiye bölelim. Yumurta sarılarını beyaza zarar vermeden ayıralım.

yumurtadan-yapilan-orumcek-sekli-1 (335 x 223)
Biraz krem peynir ufalanmış yumur sarıları ve arzu edilirse biraz hardal krema kıvamına getirilir
yumurtadan-yapilan-orumcek-sekli-2 (335 x 223)
Yumurta sarılarını tekrar beyazın içine iyice dolduralım ve siyah zeytini resimdeki şekillerde keserek örümcek şeklini verelim.

yumurtadan-yapilan-orumcek-sekli
yumurtadan-yapilan-orumcek-sekli
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*