domain-alimi
domain-alimi

Güvenilir ve ucuz com.tr domain alımı

Güvenilir ve ucuz com.tr domain alımı

Bilindiği üzere com.tr domainler ODTÜ tarafından tahsis edilmektedir. Bu domainleri herkes istediği gibi alamaz.

domain-alimi
domain-alimi

Sadece belge karşılığında uygun kişi veya kurumlara verilmektedir. Bu yazıda com.tr domain alım kurallarını ve en uygun satış yapan firmaları öğreneceğiz.

  • com.tr tecili

Örneğin adınız Ahmet Nedim Parlak olsun. Herhangi bir belge sunmadan TC kimlik numaranız ile ahmetnedimparlak.com.tr, ahmetparlak.com.tr ve nedimparlak.com.tr domainlerini satın alabilirsiniz.

  • Şahıs şirketleri için com.tr tescili

Şahıs şirketleri de firma ünvanına uygun bir şekilde com.tr domain alabilir. Ancak mutlaka herhangi bir odaya kaydı olması gerekir. Şahıs şirketlerine unvan odalar tarafından

kuruluş aşamasında veya sonrasında talep edilmesi durumunda verilmektedir. Şahıs şirketlerine unvan eklendiği zaman örnek olarak şu şekilde olur. Ahmet Nedim Parlak Mevsim Çiçek. Bu durumda mesimcicek.com.tr veya mevsim.com.tr yi almanız mümkündür. Sadece oda kayıt belgesi gereklidir.

  • Limited ve Anonim şirketler için com.tr tescili

Şirket ünvanına uygun bir şekilde oda kayıt belgesi ile com.tr domain kaydı yapılır. Örneğin Mevsim Çiçek limited şirketi, mevsim.com.tr, mevsimcicek.com.tr domainlerini alabilir.

  • Marka tescili ile com.tr domain almak

İster şahıs ister şirket olsun herkes marka tescili yaptırabilir veya başvurabilir. Marka tesciliniz var ise tescil belgesinde geçen kelimelere uygun domaini hemen alabilirsiniz. Eğer

markanız yok ise marka başvurusu yaparak başvuru belgesi ile de alabilirsiniz.

Com.tr alımlarında yıllık 20 TL den 100 tl ye kadar farklı fiyatlar bulabilirsiniz. Şu an araştırmalarımız sonucu en uygun fiyatlı firma olarak hosting.com.tr adlı firmayı tercih edebilirsiniz. Yıllık fiyat 20 TL dir. Hosting.com.tr güvenilir bir firmadır. Siteye girip ilk sayfadan domain sorgulama işlemi yaparak alımı gerçekleştirebilirsiniz.

About Admin-Dilek Özatmaca
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*