GÖZLERE NASIL EYELİNER ÇEKİLİR RESİMLİ


goze-rikit-nasil-cekilir

Bir çok Kadının Makyaj yaparken en zorlandığı Gözlere Eyeliner çekmektir. Gözlere Nasıl Eyeliner Çekilir Resimli olarak öğreneceğiz. Bayanların en çok sevdiği makyaj Stili olan Gözlere sürülen likit sürmesi oldukça zordur.

Elbetteki Düzgün Eyeliner Çekmenin İp uçları da var. Biz de bu ip uçları nelerdir. Göze en iyi nasıl Eyeliner sürülür Püf noktalarını öğreneceğiz.

Bu arada kelin merhemi olsa başına sürermiş sözü burada tam beni ifade ediyor :) zira benimde en zorlandığım Makyaj Stilidir.

Özellikle sağ gözüme çekmekte oldukça zorlanıyorum ve maalesef bir süre sonra Gözlerime sürdüğüm Eyeliner ve Kirpiklerime sürdüğüm Rimel bende yoğun baş ağrısına neden oluyor.

Sanırım bu çok az makyaj yaptığım ve alışkın olmadığım için. En çok zorlandığım Ruj kullanmak. Hele ki parlatıcı kullanmak hiç bana göre değil.

Başkalarında gördüğümde çok hoşuma gidiyor fakat sanki yemek yemişim ve ağzımın her tarafına yağ bulaşmış gibi iğrenç bir şey hissediyorum.

Tabi bu durumdan eşim oldukça hoşnut. Kendisi Makyajı sevmez Ruj sürdüm mü başımın etini yer :) hele o Ruj Kırmızı olursa hiç bir kadına yakıştırmaz.

Fakat Fotoğraflarda gördüğümüz Eyeliner sürülüşü bence tam kararında uygulanmış.

Ne çok fazla koyu ne çok uçuk. Özellikle Magazin dergilerinde, Medya da gördüğümüz Ünlülerin sürdüğü Eyeliner stilleri çok güzel görünüyor. Tabi aşırı olmadıkça.

Eyeliner çekerken eli titreyenler için bu durum oldukça sıkıntı yaratıyor. Kolunuzu dirseğinizi bir Masaya dayayarak Eyeliner çekerseniz elinizin titremesine biraz engel olmuş olursunuz.

Bir çok Eyeliner çeşidi var öncelikle bunlardan size en uygun olanı en rahat kullanabileceğinizi tercih etmelisiniz. En zor olanı bana göre Likit çekmek.

Eğer Kalem kullanacaksanız ve Mevsimlerden Yaz ayı ise Göz Kaleminizi biraz Buzdolabında bekletmenizi tavsiye ederim. Buzdolabında bekleyen Göz Kalemi sertleşiyor ve daha ince daha rahat sürülerek taşma yapmıyor.

Göz Makyajı uygularken mutlaka Papiks bulundurunuz.(Kulak temizleme çubuğu) Papiksle taşan makyacı temizlerken Papiksin ucuna biraz Krem sürerseniz taşan makyajları silerken dağılma yapmaz ve rahat temizlenir.

Likit Eyeliner Fırçalı Eyeliner den daha rahat ve daha kalıcı bir Makyaj sağlar. Ancak Eyeliner için ince fırça kullanımı oldukça zordur.

Yinede en iyisi Göz Kalemi kullanmak. Böylelikle önce bir çerçeve çizip şeklini verip daha sonra içini doldurabiliriz.  Öncelikle her Eyeliner Stili sizin Göz yapınıza uygun olmayabilir.

Düşük Göz kapakları olanlar ince Eyeliner çekmeli. Gözleri küçük olanlar kalın Eyeliner çekmeli ve kuyruklu çekik göz Eyeliner sürmeyi çok abartmamalı.

Eğer Göz Farı sürecekseniz öncesin de Göz çevresine pudra sürerseniz Likit ve Göz farı sıcaktan terlediğinizde akma yapmayacaktır.

goze-rikit-nasil-cekilir
goze-rikit-nasil-cekilir

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*