GİGAPİXEL FOTOĞRAF NASIL YAPILIR


Hiç gigapixel fotoğraf gördünüz mü?

Hiç gigapixel çözünürlüğe sahip bir fotoğraf makinesi ile çekilmiş bir fotoğraf gördünüz mü? İşte size 26 gigapixel bir fotoğraf ve 17 gigapixel fotoğraf makinesi ile çekilmiş fotoğrafların videosu.

Hiç gigapixel fotoğraf gördünüz mü?

VİDOLARI İZLEMEK İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ… 

Gigapixel ile çekilen fotoğrafta gözle görülmeyecek kadar küçük resimleri normal resim kadar zoom yapabiliyor. İşte sizlere 26 Gigapixel fotoğraf makinası ile çekilmiş fotoğraflar.

Foto ğrafçılıkta yeni bir rekora imza atıldı ve DSLR kamera kullanılarak hazırlanan en geniş fotoğraf yayımlandı. 26 Gigapiksel çözünürlüğündeki fotoğrafı elde etmek için sanatçılar imaj birleştirme tekniğinden faydalandı ve her biri 21.6 Megapiksel çözünürlüğünde tam 1655 görüntüyü bir araya getirdiler.

Canon 5D Mark II ve 400 mm lens kullanılarak yaklaşık üç saatte çekilen görüntüler, en yüksek çözünürlükte kayıpsız olarak elde edilmek istendiği için makine üzerindeki bellek kartı yerine doğrudan bilgisayara kaydedilmişler. Ortaya çıkan 100GB’dan fazla görselin işlenmesi için 16 çekirdekli ve 48GB bellekli sistem kullanan fotoğraf sanatçıları, çalışmanın sonucunda ortaya rekor olarak tanımladıkları 295.500 x 97.500 piksel (baskı boyutu 105 x 35 metre) çözünürlüğünde interaktif bir görüntü çıkartmayı başardılar.

About Admin-Dilek Özatmaca

44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir’li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet’ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz.
Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*