GIDA BOYASIYLA GÜL RENKLENDİRME TEKNİĞİ

gul-renklendirme

Benim oldukça ilgimi çeken bir deneyi sizlerde görün istedim. Gül dışında başka çiçeklerde etkili olurmu bilmiyorum fakat gülün üzerindeki etkisi harika olmuş. 4 adet gıda boyasını dört ayrı bardağa koyduktan sonra gülün sapını tam ortadan dikkatli bir şekilde 4 bölüyor ve her bir dalı ayrı bir bardağa koyuyor ve sonucu görmek için beklemeye başlıyoruz. Bu arada bu çiçeğe yapılan işlemi civciler daha yumurtadayken gıda boyasını yumurtanın içine enjekte ederek civcivleri olduklarından değişik renklere sokuyorlar. Sırf insanlara sevimli görünsünler ve insanlar onları çocuklarına oyuncak yapmak için satın alıyorlar. Zaten doğal ortamından uzaklaşan zavallı civci çocuğun elinde oyuncak olmaktan bir kaç gün sonra ölüyor. Civciyi çocuğuna oynasın diye satın alan Anne yada Baba çocuğunu mutlu etmenin huzuruyla ölen civci için değil çocuğu civci öldü diye ağlıyor diye üzülüyor. Bende burdan böyle anne babalara bir kaç kelime etmeden duramıyacağım.Allahın yaratıp bizlere emanet ettiği zavallı savunmasız hayvanların canlarını ve ne hissettiklerini hiç düşünmeden çocuğunuza oyuncak yapmak Anne Babalık değil insafsızlıktır.Aynı şekilde sırf para kazanmak için hayvanları bu şekilde sağlıklarıyla oynayarak satanlarıda Rabbime havale ediyorum. Zaten Yaradan onları en güzel şekilde yaratmış.

gul-renklendirme
gul-renklendirme
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

4 Comments on GIDA BOYASIYLA GÜL RENKLENDİRME TEKNİĞİ

  1. Dilek hanım bu blog gerçekten çok emek veriyorsun.Takdir ediyorum seni.Haftada bir inceleme fırsatı buluyorum blogunu. Yararlı ve ilginç bilgiler veriyorsun hemde pratik. teşekkürler emeğiniz için.

    • Merhabalar
      İnsan emeklerinin görülmesi ve övülmesi karşısında insan çok mutlu oluyor. Ne güzel şeyler yazmışsınız. Bu arada benim abimle meslektaşsınız . Abimde izmirde Tabelacıda çalışıyor ve yaklaşık 30 yıldır bu meslekte. Güzel sözleriniz ve övgüleriniz için çok teşekkür ederim:)

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*