GEOMETRİK ŞEKİLLERİN KALIPLARI FON KAĞIDINDAN YAPILIŞI

geometrik-sekiller-kaliblari-sablonlari

Özellikle Geometrik şekilleri kartondan yapma ödevi olan çocuklar için faydalı olacağını düşündüğüm bu kalıbları sizlerle paylaşarak çocuklara yardımcı olmak istedim. Resimde gördüğünüz gibi Üçgen Prizma,Dikdörtgen Prizma,Kare,Küp,Küre,Üçgen Prizma,beşgen prizma,Altıgen Prizma gibi bir çok Geometrik şekilleri bu şablonları kullanarak ödevlerini en iyi şekilde yapabilecekleri gibi aynı zamanda Geometrik şekillerin açılımlarınıda öğrenmiş olacaklar.Altaki kalıbların çıktısını alarak değişik renklerdeki Fon kağıtlarına bu çıktısını aldığınız kalıbları kesip fon kağıdına çizdikten sonra noktalı işaretli yerlerden gösterildiği gibi katlıyarak yapıştırarak Geometrik matematik şekillerini oluşturabilirsiniz.

geometrik-sekillerin-kaliplari-sablonlari
geometrik-sekillerin-kaliplari-sablonlari
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

5 Comments on GEOMETRİK ŞEKİLLERİN KALIPLARI FON KAĞIDINDAN YAPILIŞI

    • Resimlerin arasında şablonlar var onların çıktısını alıp keseceksiniz ve kenarlardaki noktalı olan yerlerden katladıktan sonra yapıştıracaksınız

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*