Gebelik ve Doğum Hakkında Bilmediklerinizgebelik-ve-dogum
gebelik-ve-dogum

Gebelik ve Doğum Hakkında Bilmedikleriniz

Gebelik ve doğum kadın yaşamının en özel zaman dilimidir. Büyük bir merakla bebeklerini beklediği gebelik döneminde, kadınlar aynı zamanda gebeliğe bağlı bazı bulantı, kusma, kilo alımı, çatlaklar, ciltte koyulaşma, tansiyonda yükselme, kan şekerinde yükselme vb. sorunlar yaşarlar. Gebelik döneminde ayrıca, B-HCG, Alfa fetoprotein, iki test, üçlü test, dörtlü test, şeker yükleme testi vb., anne ve bebeğin sağlığını değerlendirmeyi amaçlayan ve ne amaçla yapıldığını bilmedikleri bir çok test yaptırırlar. Kaç haftalık gebe olduklarını nasıl hesaplayacaklardır. Gebelik hesaplama nasıl yapılır? Bu konularda yeterli bilgiye sahip değildir. Hamilelik sürecinde, tansiyon yükselmesi, dermatoz, erken doğum eylemi vb. birçok istenmedik ve bebek ve anne sağlığını riske atacak tablo ile karşılaşabilirler. Hamilelik sürecini tamamlayan kadını artık yeni bir serüven doğum ve doğum sonrası dönem beklemektedir.  Gebelik süreci doğum eylemi ile tamamlanacaktır.

gebelik-ve-dogum
gebelik-ve-dogum

Doğum olayı birçok anne adayının merak ve endişe ile beklediği bir süreçtir. Çevresinde yakın zamanda olumsuz deneyimler yaşayarak doğum yapan birileri varsa anne adaylarının endişeleri daha da artar. Doğumun başladığını hangi belirtilerden anlayacaktır. Hangi doğum şeklini seçecektir? Normal doğum nedir?, sezaryen nedir?, hipnozla doğum nedir?, prenses doğum nedir hangisine nasıl karar verilir gibi arayışlara başlar ve bunun içinde sıklıkla bilgi almak için internet sitelerini kullanır. Ancak kadınlar için asıl macera doğumdan sonra başlar. Artık evinize yeni bir birey katılmıştır ve siz onun öncelikle en temel ihtiyaçlarını karşılamak zorundasınızdır. Emzirme, emzirme sorunları, alt temizliği, bebek banyosu, aşılar, diş çıkarma, sağlık problemlerinde neler yapılacağı vb. yüzlerce yeni şey yaşamınıza girmiştir artık.

Sizlerin gebelik ve doğum, ayrıca doğum sonrası dönemde merak edeceğiniz birçok sorunun cevabını bulabilmeniz için tarafımızdan bir sağlık sitesi hazırlanmıştır. Tüm yazarların, üniversite mezunu, konusunda uzman sağlıkçılar olduğu sitemizdeki gebelik, doğum ve

doğum sonrası dönem hakkındaki bilgilere ulaşmak için www.kadinvehastaliklari.com tıklayabilirsiniz.

Sağlıklı anneler, sağlıklı bebekler ve sağlıklı aileler için. Sevgiyle kalın.

About Admin-Dilek Özatmaca
44 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*