FON KARTONUNDAN PENGUEN YAPMA

rulo-kartondan-penguen-ailesi

Kartonla kolay ve çok şirin Penguenler. Yazın bir çocuğumuzun öğretmeni kartonla penguen yapmalarını istemiş ve benim daha önce paylaştığım Penguenler den birini beğenerek yapmışlardı.Bende bugün yine Karton mukavvadan Penguen yapılışını farklı olanını paylaşmak istiyorum. Hem okullar açıldığı zaman çocuklar ödevleri için faydalansın hem şimdi canı faliyet yapmak isteyen yavrularımız keyifle kendilerine şirin Penguen ailesi yapsınlar diye.

rulo-kartondan-penguen-ailesi-8

rulo-kartondan-penguen-ailesi
rulo-kartondan-penguen-ailesi

rulo-kartondan-penguen-ailesi-3  rulo-kartondan-penguen-ailesi-4
Öncelikle yapacağımız Penguenin boyuna ve enine göre siyah yada istediğiniz renk Fon Kartonu kullanarak Dikdörtgen kartonlar kesin.Bu kartonları silindir şekline getirerek yapıştırınız.Yapıştırırken içine bir su şişesi geçirerek bastırarak yapıştırırsanız daha rahat edersiniz.
rulo-kartondan-penguen-ailesi-5  rulo-kartondan-penguen-ailesi-6
Penguenlerin bedeni için beyaz kağıtlardan faydalanıyoruz ve bu kağıtları siyah silindirlere yapıştırıyoruz.
rulo-kartondan-penguen-ailesi-7
Gagalar için turuncu karton ve yarım daire şeklinde karton keserek onlardan ellerini yada kanatlarımı desem onları yapıyoruz:)
rulo-kartondan-penguen-ailesi-2
Kullanmadığımız çorapların bilek kısımları kafalarına geçirerekgüzel bir iple bağlayın. En son kalemle gözlerini yapınız.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*