FON KAĞITLARINDAN KALP EV VE OKUL SÜSLEME KALP SÜSLERİ

desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi

Sınıf süslemeleri için,doğum günlerinde ev süslemelerinde ve balo,parti gibi organizasyonlarda süslemelerde kullanabileceğiniz gösterişli ve kolay fon kağıdından kolay kalp süslemeler. Desenli ve sade renklerdeki fon kağıtlarından kesilen 2 santim genişliğindeki şeritlerle bu güzel kağıt katlamalı kalp süsü yapabilirsiniz.

Gerekli Malzemeler: Desinli ve düz renk fon kağıtları,plastik zımba ya da metal zımba,ölçmek için cetvel ve makas.

desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi
desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi

desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi-nazarcacom-2 desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi-nazarca-com
Tam on adet uzun boyları birbirinden farklı 5 çift şerit keseceğiz.Bu şeritlerin yarısı kalbin bir tarafını oluştururken diğer yarısı için kalbin diğer yarısı olacak. Keseceğiniz şeritler aynı ölçülerde 2 şer adet olmalı.Boyları her birinden 2 tane olacak şekilde 21 см, 19 см, 17 см, 15 см, 13 см.
desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi-3 desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi-4
Çiftleri ikiye ayırarak resimdeki gibi karşılıklı tutun zımbalayınız ve ters çevirerek kalp şekli verdikten sonra üst taraftan kalbin başı olan yerden tersinden zımbalamadan önce askı olacak bir parça şerit yada ip koyduktan zonra zımbalayınız. de zımbalayınız.
desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi5
En son olarak kırmızı fon kağıdından küçük kalpler kesin bunları resimdeki gibi iplerle kalbe tutturunuz
desenli-kagitlarla-kalp-seklinde-suslemeler-yapilisi-6

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. KAĞITLARDAN SINIF SÜSLEME KAĞITLARI NASIL YAPILIR | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*