FON KAĞIDINDAN BALİNA YAPILIŞI

fon-kagidindan-balina-yapilisi

Fon Kartonundan Hayvan Figürü Nasıl Yapılır? Fon Kağıdıyla Balık Yapma

Çok şeker değil mi? Fon kağıtlarından yapılan sevimli Balina nasıl yapacağınızı tüm incelikleriyle görsel anlatımlı olarak gösterilmiş bende sizler için resimlerin altına anlatımını ,açıklamalarını yazarak yardımcı olmaya çalışacağım. Bu sevimli Mavi Balinanın yanında küçük yavru Balinalar pek şirin dururdu buda değerlendirebileceğiniz bir fikir olsun.

Malzemeler neler bir göz atalım önce. Öncelikle tam fon kağıdı terciğen mavi tabi siz farklı renkte yapmak isterseniz yapabilirsiniz. Balinanın ağzı ve kafasının tepesindeki su fişkırtığı fiskiyesi için beyaz A4 kağıdı,  Gözler için A4 kağıdını bir küçük ilaç şişesi büyüklüğünde kesip içini tahta kalemi ya da siyah keçeli kalem ile boyayarak gözlerinin siyah bölümünü yapabilirsiniz.

Kırtasiyelerde satılan fiyatı 50 kuruş olan şu haraket eden plastik yapışkanlı yalancı oyuncak gözlerinden yapıştırırsanız çok daha sevimli olabilir. Kuyruk için gümüş rengi simli kalem ile çizgiler yapabilirsiniz. Tabi tüm bunları yaparken doğru çizgi çizmek için cetvel,kesmek için makas ve yapıştırmak için yapaıştırıcımızıda hazırladıkmı malzemelerimiz hazır demektir. Buyrun çocuklar beraber yapalım.

fon-kagidindan-balina-yapilisi
fon-kagidindan-balina-yapilisi

fon-kagidindan-balina-yapilisi-resimlerifon-kagidindan-balina-yapimi-3
Eğer tam boy fon kağıdınız varsa onu ikiye katlayarak kesebilirsiniz fakat resimde yarım fon kartonu kullanarak daha sonra yapıştırma işlemi gerçekleştirerek yapmışlar. Resimleri incelediğinizde ne anlatmak istediğimi anlayacaksınız. Balinanın ne kadar büyük ve geniş olmasını istiyorsanız ölçülerini ona göre kesmelisiniz. Parçaların boyları aynı olmayacak dikkatli olun.çiz,kes.
fon-kagidindan-balina-yapilisi-4fon-kagidindan-balina-yapilisi-6
Evet kesilmiş kuyruk kısımlarımız hazır birbirine yapıştıracağız ve balinanın gövdesi olacak. En iyisi sizde yarım fon kağıdı kullanarak yapın kafanız karışmasın. Yaldızlı ya da simli gümüş rengi kalemle kuyruktaki çizgileri çiziniz.
fon-kagidindan-balina-yapilisi-5
İki parça birbirine balinanın ağaz ve kuyruk kısımlarından yapıştırılmış. Burda dikkat ederseniz faon kağıtlarından bir tanesi daha kısa olduğu için bombe oluşuyor yani kısa olmasa bu şekilde balinanın sırt kısmı kabarık durmazdı.
fon-kagidindan-balina-yapilisi-7
Yapıştırdığımız bölgeyi cetvelle cizip düzgünce kestiğimiz A4 kağıdıyla hem kamufle etmiş hem Balinanın ağzını yapmış olacağız.
fon-kagidindan-balina-yapilisi-9
Aynı simli gümüş rengi kalemle ağızda çizgiler çiziyoruz. Gözler A4 kağıdından yuvarlak kesilip içi keçeli kalem ya da tahta kalemi tarzı kalemle boyanmış.
fon-kagidindan-balina-yapilisi-10
Burda Balinanın fiskiyesi dediğimiz kafasının tepesinden su fışkırtığı bölümü nasıl yapacağız A4 kağıdını aynı Balinanın ağzı gibi şerit halinde kesin yandan makasla kesikler atıp onu dolayarak fiskiyeyi yapınız Baiinanın tepesine düzgünce yapıştırınız.

fon-kagidindan-balina-yapilisi
fon-kagidindan-balina-yapilisi
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*