FİMO İLE SİYAH BEYAZ ÇİÇEKLİ BONCUK ÇALIŞMASI

fimo-siyah-beyaz-cicekli-fimo-polymer-clay

Polymery Clay Black and White Flower

Evet Fimo Hamuru ile çalışmayı sevenler için sizlere Siyah ve Beyaz renklerden oluşan harika bir çiçekli boncuk ve Fimo deseni nasıl yapılır resimli olarak göstermek istiyorum.

Yapan kişinin ellerine sağlık çok güzel ve zorlu bir çalışma olmuş. Fimo hamuru nedir? diye soranlara yan taraftaki Fimo Hamuru adlı menümüzü incelemenizi tavsiye ederim.

Fimo ile yeni tanışanlar için kolay bir çalışma değil fakat sizlere yeni fikirler sunabilir. Resimleri sırasıyla takip ettiğinizde nasıl bir teknik ve uygulama kullanılmış detayları inceleyerek görebilirsiniz.

Çiçekler en son dilimler halinde kesildikten sonra ısıya dayanıklı plastik ya da ahşap boncuk üzerine yerleştirilir. Boncukları 110 derece sıcaklıta 20 dakika kadar ev fırınında pişirdiğinizde harika kolye,bileklik,küpe,tespih gibi takılar Bujiteri malzemeleri yapabilirsiniz.

Babalar günü için Babanıza özel bir hediye vermek isterseniz Fimo hamuru bölümümüzdeki diğer boncuk ve Tesbih nasıl yapılır inceleyebilirsiniz.

Altaki çalışmada hiç yapıştırıcı kullanılmamış. Fimo çok rahat birbirine karışan bir pişirilebilir hamur olduğundan çok rahatlıkla yapabilirsiniz.

Fakat burada resimler en büyük boyutta çekilmiş çiçeklerin dilimler halinde kesildikten sonra bir boncuğun çevresine sarıldığını düşünürseniz bitmiş rulo çiçeklerin çapı 5 kuruş büyüklüğünde olacak.

fimo-siyah-beyaz-cicekli-fimo-polymer-clay
fimo-siyah-beyaz-cicekli-fimo-polymer-clay
About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

1 Trackbacks & Pingbacks

  1. POLİMER KİL FİMO HAMURU İLE YAKA ÇİÇEĞİ GÜL YAPIMI | Nazarca.com

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*