FİMO HAMURUNUN ALETLERİNİ KENDİNİZ YAPINIZ

Fimo hamuru (Polimer kil) kullanarak takı,süs,biblo,pano,oyuncak biblolar,bebek,araba,tespih.Aklınıza ne gelirse yapabilirsiniz.Bunları yani yaptıklarınızı 30 dakika 125, 130 derecelik ilk olarak soğuk fırına atıp söylendiği ayar ve derecede pişirdiğinizde sert seramik gibi olan fimo hamurundan bir çok şey yapılıyor. Fimo hamuruyla mozaik,vitray aklınıza ne gelirse yapabiliyorsunuz.Bu örnekleri ve nasıl yapıldıklarını nerden bulabilirsiniz, ne kadara alabilirsiniz. Burdan Fimo Hamuru bölümü nden bakabilirsiniz.

fima-hamur-yapiminda-ip-uclari

Bu tarz su boruları ve atık borularını merdane gibi kullanarak fimo hamurunu açma ve şekil oluşturmada kullanabilirsiniz.

Fimo hamurunu (polimer kil) şekilleri kolayca kesebilmek, blokları dilimlemek için kendinize yine fimo hamuru ile bir jilete sap yaparak kesme aleti olarak kullanabilirsiniz.Önce şekildeki gibi bir fimo hamurunu jiletin tek tarafına uçları biraz dışarıda kalıcak şekilde sarın,giydirin.120 derecelik fırında (ilk fırın soğuk olucak)20 dakika kadar pişirin sap kısmı sertleşip taş gibi olucak.


Üsteki iki resimde fimo hamurunun bloklanmış şeklinin rahatça dilimlendiğini görebilirsiniz.Diğer Örneklere Burdan Bakınız

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*