FİMO HAMURUNDAN SEPET BİBLOSU YAPMAK



fimo-hamuruyla-kucuk-orme-sepet-yapimi

Fimo hamuru diğer adlı polimer kil olan pişirildiğinde taş gibi sert olan ve biblo,takı,boncuk gibi bir çok projede kullanabileceğiniz fimo hamuru ile bugün nasıl sepet yapılır onu öğreniyoruz. Eğer fimo hamuru ilginizi çektiyse Fimo bölümüne göz atarak neler yapabilirsiniz,nerde ne kadara satılıyor,neler yapılıyor,nerelerde kulllanılıyor bütün detayları öğrenebilirsiniz. Bugün küçük sevimli bir Fimo sepet biblo nasıl yapılır onu paylaşıyorum ve resimlerin altına anladığım,bildiğim kadarıyla yazıyorum. Kolay gelsin.

fimo-hamuruyla-kucuk-orme-sepet-yapimi
fimo-hamuruyla-kucuk-orme-sepet-yapimi

Öncelikle fimo hamurunu bir oklava,merdane veya şişe yardımı ile hamur gibi açın. Bir bardağın ağzından faydalanarak hamurdaki fazlalıkları keserek düzgün bir yuvarlak fimo elde ediniz. Bardağı kalıp gibi kullanarak ince uzun şerit haline getirdiğiniz hamuru bşrbirine dolayarak veya saç örgüsü yaparak bardağa çok yapıştırmamaya gayret ederek sepeti tamamlayınız. 130 Derecelik fırında yaklaşık 25 dakika kadar sertleşip pişinceye kadar pişirin. Fimo sepetiniz iyice soğuduktan sonra kil verniği veya oje cilalarınlada sürerek parlak görünmesini sağlayabilirsiniz. Bu arada hamuru pişirmeden önce fırın tepsisine ya alüminyum folyo yada pişirme kağıdını mutlaka koyun.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5069 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*