FİMO HAMURUNDAN KOLAY BAYKUŞ YAPILIŞI

fimo-hamurundan-kolay-baykus-bird-yapimi

Beyaz fimo hamuru ve tüp şeklinde bir nesne bu bir kalemde olabilir kullanılarak çok kolayca yapılmış bir baykuş biblo.Baykuşunuzu pişirmeden önce bir çengel,ataç gibi birşy takarsanız duvarınızada asabilirsiniz.Piştikten ve iyice soğuduktan sonra Tırnak cilası yada kil verniği sürerseniz parlak olur.Benim oğlum Gurur bu baykuşu ilk önce evde oyun hamuruyla yaptı çokta güzel oldu.Tabi oyun hamurunu pişiremediğimiz için sonra kurudu ve ufalandı.

fimo-hamurundan-kolay-baykus-bird-yapimi

 

Yuvarlak bir fimo hamurunu merdaneyle açıyoruz.Kalemin alt kısmınla kuşun tüylerini oluşturuyoruz.

 

Önce yanlardan ortaya doğru ikiye katlayınız sonrada üst taraftan ortaya doğru,baykuşun kulak kısmını sivri yapınız.gözlerinide yine kalem yada benzerin bir şeyin altını kullanarak yapın.

tırnağınızla burnunu yapın 30 dakika 130 derecelik fırında yakmadan pişiriniz.İlk fırın soğuk olucak fırın tepsisine folyo sermeyi unutmayın baykuş yanmasın tepsi zarar görmesin diye

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*