EVİMİZDE NASIL YOĞURT YAPABİLİRİZEv Yapımı Yoğurt

Evde yoğurt yapımı her zaman daha lezzetli ve daha sağlıklıdır. Birçok anne kendi bebekleri için evde yoğurt yapmayı düşünürler. İşte bu yazımızı bu anneler için vazgeçilmez bir fırsattır.

Yoğurt yapımında en önemli şeylerden biri, yoğurdun mayalanmasıdır. Yoğurt mayalamak için makineler vardır; fakat maya makinesi olmayanlar için de belirli yollar vardır.

İlk olarak sütü kaynatmanız gerekiyor. Sütü tam kıvamına gelerek kaynatılması gerekiyor. Eğer sütünüzü kapalı paketlerde değil de açık süt satan yerlerden alıyorsanız bu kaynama süresi biraz daha uzatılabilir. Çünkü açık havadan bulaşan mikroplar, bu şekilde kaynatılarak öldürülür. Kaynatma süresi ne kadar uzun olursa o kadar iyi olur. Yoğurt yapımında kullanacağınız sütü kaynatırken parmağınızı içerisine sokun. Eğer parmağınız ısıya dayanabiliyorsa tam ısınmamış demektir?

Şunu unutmayın ki sütünüzü çok fazla ısıtırsanız yoğurdunuz ekşi olacaktır. İçerisine bir yoğurt ve mayayı ekleyin ve kimsenin olmadığı bir noktaya indirin. Hazırlanacak olan yoğurdunuzu indirirken kapağını kapatıp etrafını da bir bezle sarın. Bir süre sonra açtığınız zaman yoğurdunuz hazır olacaktır.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5053 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Be the İlk yorumu siz yapın to comment

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*