EVDE POLİMER KİL FİMO HAMURU YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIMLIEvde kendi Fimo Hamurunuzu kendiniz yapmak ister misiniz? Evde Polimer Kil Fimo Hamuru Nasıl Yapılır?

Fimo hamuru en rahat kullanılan pişirebilir Hobi hamurudur. Fimo hamuru ile yapacağınız takılar,tespihler,biblolar, ev aksesuarları aklınıza ne gelirse yaptığınız her şey kalıcılığını korur.

Çünkü Fimo Hamuru evdeki fırında pişirildikten sonra aynı bir seramik gibi sert ve kalıcılık sağlar.

Fimo hamurunu isterseniz Kırtasiye,Oyuncakçılar ve Hobi malzemeleri satan dükkan ve İnternet sitelerinden de satın alabilirsiniz.

56 gramlık bir Fimo Hamuru paketi 6-8 tl civarı değişiklik gösteriyor.

Fimo Hamurundan Neler Yapılıyor buradaki özel Fimo Bölümümüz den bakabilirsiniz.

Fimo Hamuru- Polymer Clay Malzemeleri

  • 1 su bardağı (250 gr.) Beyaz PVA tutkal
  • 1 su bardağı (250 gr.) Mısır nişastası
  • Vazelin 1 yemek kaşığı
  • 2 çorba kaşığı limon suyu
  • El kremi (düşük-yağ ve silikon) 1 çorba kaşığı

Evde Fimo Hamuru Polimer Kil Yapılışı-Resimli Açıklamalı Tarifi

evde-polimer-kil-fimo-hamuru-nasıl-yapilir
evde-polimer-kil-fimo-hamuru-nasıl-yapilir

Tutkalı,nişastayı ve 1 kaşık vazelin kremini bir tasın içine koyup yavaşça karıştırınız. Daha sonra içine 2 yemek kaşığı limon suyunu ilave edip pürüzsüz olana kadar yavaşça çırpmaya karıştırmaya devam ediniz.
evde-polimer-kil-fimo-hamuru-nasıl-yapilir-1
Mikro dalga fırında 30 saniye tutun çıkarın 30 saniye  kadar karıştırınız ve tekrar 30 saniye daha Mikrodalga fırında tuttuktan sonra  mermer ya da masa tezgahının üzerine 1 yemek kaşığı kadar el kremi dökün ve üzerine kasedeki malzemeyi yavaşça boşaltınız.  Elinizle kremi de dahil ederek yavaşça yoğurmaya başlayınız.
evde-polimer-kil-fimo-hamuru-nasıl-yapilir-2
Elinizle iyice uzun süre tüm malzemeyi yoğurunuz.
evde-polimer-kil-fimo-hamuru-nasıl-yapilir-3
Eğer renkli fimo hamurları yapmak isterseniz içine gıda boyası, Hamur kıvamına geldiği zaman güzelce hava almayacak şekilde streç film poşetlerine sarın ya da hiç hava almayan plastik kaplarda kullanıncaya kadar Buzdolabında saklayınız. Hava almaması gerekiyor aksi taktirde sertleşir kurur.

Hakkında Admin-Dilek Özatmaca 5058 Articles
43 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat sahibi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

2 Comments on EVDE POLİMER KİL FİMO HAMURU YAPILIŞI RESİMLİ ANLATIMLI

Yorum Yazabilirsiniz

Your email address will not be published.


*