EVDE ÖDEV İÇİN KOLAY VİTRAY YAPILIŞI

vitray-odevi-nasil-yapilir

El sanatları ödevinde öğretmenlerin verdiği Evde basit Vitray yapılışı için yeni fikirler buldum ve şimdide sizlerle paylaşıyorum. Çok basit fakat çok güzel yapılan Kolay vitray yapımı .Bu projeyi gerçekleştirirken size lazım olan renkli jelatin poşetler,ayakkabı kutusu kapağı yada benzeri bir karton kutu,yapıştırıcı,Maket bıçağı ve makas.Zaten yapmakta zorlanmazsınız nasıl yapıldığını resimlerle detaylı bir şekilde sunmuşlar. Vitray yapımında çok farklı malzemelerde kullanılabiliyor. Eğer Vitray örnekleri ve yapılışının videosunu izlemek istiyorsanız buyrun.Şimdi resimleri inceleyerek nasıl yapıldığını genç kardeşlerimizede kolaylık sunmak için anlatayım. Artık dilim döndüğünce,anladığım kadarıyla.

vitray-odevi-nasil-yapilir
vitray-odevi-nasil-yapilir

vitray-odevi-nasil-yapilir-2
Falçata yada Maket bıçağı dediğimiz bıçaktan olması karton kutunun bu şekilde üçgenli kesilebilmesi için şart.

vitray-odevi-nasil-yapilir-1

vitray-odevi-nasil-yapilir-3

Üçgen bölümlere kutunun ters tarafından boylarına uygun kestiğiniz renkli naylon yada jelatin poşetleri kesip yapıştırınız. Bu tarz jelatinleri kırtasiyelerden defter kaplama kağıdı olarakta bulabilirsiniz. Kolay gelsin.

About Admin-Dilek Özatmaca
45 Yaşında İlkokul Mezunu İzmir'li Evli ve 3 harika evlat Annesi Ev hanımı bir bayanım. Sitemi açmaktaki amacım İnternet'ten görüp beğendiğim Hobi,El işi,Yemekler vb şeyleri sizlere de sunmak. Beni daha fazla tanımak isterseniz sayfa altındaki Ben Kimim? menüsüne bakabilirsiniz. Sitemi Beğendiyseniz Lütfen Facebook ve diğer Sosyal Ağlar da Paylaşır mısınız?

Fikir ve İsteklernizi yazabilirsiniz

Buraya Yorum Yazabilirsiniz

E-posta hesabınız yayımlanmayacak-Siteniz yoksa Boş bırakın.


*