Cuma , 18 Nisan 2014
İlginizi Çekebilir
Anasayfa » Hobi » EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

Değişik Resim Çerçeveleri Yapmak İstermisiniz.Okullarda Ödev Olarakta Verilen Resim Çerçevesi Yapımı Düşündüğünüz Kadar Zor Değil.İhtiyacınız Biraz Zaman Ve Bir Kaç Kolay Bulunabilir Malzeme.Sizde Yaratıcılığınızı Kullanarak Üzerine Birşeyler Katabilirsiniz.Kartondan Resim Çerçevesi Yapılışı.

Malzemeler
Karton kutudan kesilmiş iki parça (İki parçanın ölçüleri aynı olmalıdır. Bu ölçülere çerçeveye koyacağınız resmin ölçüsünden (hem ene, hem de boya) 5cm ekleyin.
Akrilik boya (Renk seçimi size kalmış)
Yapıştırıcı
Küçük, renkli kağıt parçaları (Parçaları dergilerden, kap kağıtlarından, kartpostallardan, şeker ve çikolata ambalajlarından kesebilirsiniz)
Kullanılacak aletler;
Maket bıçağı
Boya fırçası
Cetvel
Kalem

kartondan suslu cerceve yapilisi 3 300x298 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

Kartondan Resim Çerçevesi

kartondan suslu cerceve yapilisi 300x178 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

İlk yapmanız gereken şey iki karton parçasını da ölçerek ortalarından dikdörtgen kesmek. Ancak açacağınız pencereler aynı büyüklükte olmayacak. Bir parçanın dikdörtgenin, çerçeveye girecek resimden daha küçük olmasına özen gösterin. Diğer kartonun dikdörtgeni ise resimden 2cm daha geniş olsun. Büyük kartonun ortasından çıkan parçayı ayırın, küçük olanı atın.

kartondan suslu cerceve yapilisi 1 300x225 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

kartondan suslu cerceve yapilisi 2 300x167 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

cerceve yapimi tarifi 300x225 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

cerceve yapma EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

evde kartondan cerceve 300x225 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

karton fotograf cercevesi 300x225 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

guzel resim cercevesi 300x225 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

Bu üç parçayı dilediğiniz renge boyayın. Arkalarını boyamanız gerekmez, çünkü arka kısımlar duvara bakacak. Yine de boyamak isterseniz boyayın ve kurumaya bırakın.
Diğer bir seçenek: Eğer kartonunuzun görünümünden memnunsanız boyamayabilirsiniz. Başka bir seçenek ise boya yerine kartonunuzu başka bir malzemeyle (kumaş, renkli kağıt, vb) kaplamak. Tercih sizin.

Eğlenceli kısım şimdi başlıyor işte. Küçük, renkli kağıt parçalar bulun. Bunları dergilerden, kap kağıtlarından, kartpostallardan, şeker ve çikolata ambalajlarından kesebilirsiniz. Şimdi bu resimlere mozik efekti vereceğiz.
Resimleri küçük kareler halinde kesin. Kenar parçaların büyük olmasına özen gösterin.

kartondan suslu cerceve yapilisi 3 300x298 EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

Kartondan Resim Çerçevesi

Çerçevemiz Hazır, Siz İstediğiniz Gibi Üst Süslemeyi Yapabilirsiniz.

Paylaşmak İstermisin?
facebook EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞIlinkedin EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞIpinterest EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞIreddit EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞIdiggit EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞIstumbleupon EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞItwitter EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞIgoogle EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞItumblr EVDE KARTONDAN KOLAY RESİM ÇERÇEVESİ YAPILIŞI

Hakkında Admin:Dilek Özatmaca-Özsoylu

40 yaşında İzmir'li 3 çocuk annesi 6 senedir web siteleri yapan,ilk okul mezunu bir hanımım.Bu siteyi açmaktaki amacım insanlara faydalı olabilmektir.Siz sevgili ziyaretçilerimin yorumlarını bekliyor ve sitemi ziyaret ettiğiniz için teşekkür ediyorum.Devamı

Cevapla

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Required fields are marked *

*

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

Dost Siteler:Facebook-Kapakresmi-Hobiler-Markafem-Yeni Moda Modeller-El İşleri